TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Drodzy Czciciele Bożego Miłosierdzia!

W Wielki Piątek tradycyjnie rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Dziś już wiemy, że w tym roku to będzie całkowicie inne Święto Miłosierdzia – przeżywane w nadal obowiązujących, wynikających z troski o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, ograniczeniach związanych z uczestnictwem w zgromadzeniach religijnych. Dlatego chcemy Was zachęcić do bardziej intensywnego włączenia się w Nowennę i duchowe przeżywanie Święta Miłosierdzia Bożego w łączności z nami. Każdego dnia o godz. 15.00 dzięki transmisji internetowej na stronach www.milosierdzie.pl i www.faustyna.pl można włączyć się w Nowennę.

Pielgrzymi nie będą mogli wziął bezpośredniego udziału w Święcie Miłosierdzia, które uroczyście obchodzimy co roku na łagiewnickim wzgórzu. Dlatego postanowiliśmy, aby Jezus Miłosierny wyszedł im naprzeciw i dał się zobaczyć… Na naszej łagiewnickiej wieży umieściliśmy obraz Jezusa Miłosiernego, który znajdował się zawsze na ołtarzu polowym podczas Święta Miłosierdzia. To będzie znak łączności z Łagiewnikami w tym trudnym czasie, „aby każdy mógł spojrzeć na ten obraz miłosiernego Chrystusa, na Jego Serce promieniujące łaskami, i w głębi duszy usłyszeć to, co słyszała Siostra Faustyna: Nie lękaj się niczego, Ja jestem zawsze z Tobą” (Dz. 613). A jeśli szczerym sercem odpowie 'Jezu, ufam Tobie!', znajdzie ukojenie wszelkich niepokojów i lęków” / por. Jan Paweł II, 7 czerwca 1997 r./.

Zaraz po Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego przekażemy szczegółowe informacje, dotyczące wspólnego przeżywania Święta Miłosierdzia i dalszych znaków naszej łączności...

Posłuchaj ks. Kustosza

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Fot. Skrzydła Wiary