TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

BEZPŁATNA TELEFONICZNA SPECJALISTYCZNA POMOC W PORADNI FUNDACJI TOWARZYSZENIA RODZINIE

Od 30 marca 2020 roku w związku z sytuacją epidemii Fundacja Towarzyszenia Rodzinie rozpoczyna bezpłatną telefoniczną pomoc specjalistyczną dla mieszkańców Archidiecezji Krakowskiej pod numerem telefonu 12 260 75 13.

Bezpłatna telefoniczna specjalistyczna pomoc w Poradni Fundacji Towarzyszenia Rodzinie

Sytuacja epidemiczna i doświadczanie każdego dnia dużej ilości negatywnych wiadomości, niekorzystnie wpływa na dobrostan psychiczny wszystkich osób. W takich okolicznościach może pojawiać się poczucie lęku, osamotnienie, stres. Trudności i kryzysy z którymi osoba radziła sobie dotychczas, w nowych okolicznościach mogą wymagać pomocy specjalisty.

W związku z sytuacją epidemii Fundacja Towarzyszenia Rodzinie 30 marca uruchomiła bezpłatną telefoniczną pomoc specjalistyczną dla mieszkańców Archidiecezji Krakowskiej pod numerem telefonu 12 260 75 13.

Psycholog pełni dyżur telefoniczny od poniedziałku do środy w godz. 17.00-20.00, a w czwartek w godz. 9.00-13.00. Duszpasterz odbiera telefony we czwartki w godz. 17.00-20.00. A z doradcą rodzinnym można się skontaktować we wtorki w godz. 9.00-13.00 i piątki w godz. 14.00-18.00.

Z poradnictwa laktacyjnego, prowadzonego przez certyfikowanego doradcę laktacyjnego mgr Iwonę Koprowską, można skorzystać dzwoniąc pod numer telefonu 600 701 799.

Poradnia Towarzyszenia Rodzinie świadczy pomoc m.in. w obszarach:

kryzys rodzinny, małżeński (zdrada, rozpad związku, rozwód),
przemoc domowa,
przemoc seksualna (nadużycia seksualne, gwałty),
utrata, żałoba,
choroba własna lub bliskiej osoby,
doświadczenie przestępstwa,
uzależnienia,
inne sytuacje trudne lub kryzysowe,
poradnictwo laktacyjne,
poradnictwo w zakresie rozpoznawania płodności,
poradnictwo duszpasterskie.
Fundacja została powołana 15 czerwca 2019 roku przez abp. Marka Jędraszewskiego, jej misją jest towarzyszenie rodzinom na różnych etapach jej życia oraz w tych sytuacjach, które stają się trudne do przezwyciężenia. Cele statutowe są realizowane przez Poradnię Towarzyszenia Rodzinie znajdującą się przy ul. Faustyny 70 w Krakowie, która rozpoczęła swoją działalność w marcu br. Zadaniem Poradni jest świadczenie pomocy specjalistycznej: psychologicznej, psychoterapeutycznej, mediacyjnej, duszpasterskiej, poradnictwa w rozpoznawaniu płodności oraz laktacyjnego.

Pomoc jest finansowana ze środków Fundacji Towarzyszenia Rodzinie.

Źródło: Archidiecezja Krakowska