TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Zakryte oblicze Pana Jezusa na krzyżu jest dla nas wezwaniem, byśmy przez modlitwę oraz pokutę przygotowali dla Boga godne mieszkanie w naszych sercach.

• Przekazujemy kilka uwag porządkowych w odniesieniu do aktualnej sytuacji z zastrzeżeniem, że mogą one ulec zmianie, gdy ukażą się nowe zarządzenia. W związku z wprowadzeniem ograniczenia liczby uczestników Mszy św. i nabożeństw do 5 osób w Bazylice górnej będą odprawiane Msze święte w dotychczasowym porządku, ale tylko z udziałem kilku osób, w pierwszej kolejności tych, które mają zamówioną terminową intencję Mszy świętej /z wyjątkiem Mszy świętych zbiorowych/. Podjęliśmy taką decyzję, gdyż tylko stąd są możliwe transmisje internetowe, a codziennie korzysta z nich ponad dwadzieścia tysięcy osób. Wszystkie Msze święte, Godzina Miłosierdzia, a także nabożeństwo Drogi Krzyżowej są transmitowane przez internetowe Radio i Telewizję Miłosierdzie na stronie www.milosierdzie.pl, na naszym kanale YouTube oraz w aplikacji mobilnej „Miłosierdzie". Dodatkowo Godzina Miłosierdzia jest transmitowana przez Radio Anioł Beskidów oraz Telewizję Republika. Transmisja on-line z Kaplicy Klasztornej jest dostępna na stronie faustyna.pl oraz w aplikacji Faustyna.pl W niedzielę w nabożeństwie Gorzkich Żali można uczestniczyć o godz. 18:30 łącząc się poprzez stronę internetową www.faustyna.pl, a kazania pasyjnego można wysłuchać na stronie www.milosierdzie.pl.

Bazylika dolna pozostaje otwarta dla wiernych. W kaplicy niemieckiej i węgierskiej codziennie w godz. 8:30–18:00 można skorzystać z sakramentu pokuty. Kaplica św. Faustyny w ciągu dnia jest udostępniona dla wiernych na modlitwę prywatną i można tam przyjąć Komunię świętą. Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa nie może tam przebywać jednocześnie więcej niż pięć osób.

Kaplica Wieczystej Adoracji czynna jest całą dobę. Osoby przychodzące na adorację prosimy, by zwracały uwagę na to, by nie gromadziło się tam więcej niż 5 osób. Przybywających do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przepraszamy za utrudnienia i prosimy o stosowanie się do zaleceń Służb Porządkowych. Wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia prosimy o modlitwę i łączność duchową z łagiewnickim Wieczernikiem poprzez transmisje internetowe. W tym trudnym czasie, trwajmy razem przed obliczem Pana Jezusa Miłosiernego, zawierzając Mu siebie samych, nasze rodziny, naszą Ojczyznę i świat cały słowami Aktu zawierzenia z 17 sierpnia 2002 r.

• Dziś po Godzinie Miłosierdzia Msza święta o godz. 15:20. Natomiast dodatkowa Msza święta zostanie odprawiona w Bazylice o godz. 16:30.

• W piątek (03.04) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Droga Krzyżowa w Bazylice o 16:00, w Kaplicy Klasztornej - o 18:15. Zapraszamy do uczestnictwa przez transmisję internetową.

• W sobotę (04.04) z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP o 18:00 – udział przez transmisję internetową.

• W przyszłą niedzielę - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary składane na konto wspierają w tym trudnym czasie nasze Sanktuarium. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców ogarniamy modlitwą codziennie, a szczególnie w każdy piątek podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej sprawowanej o godzinie 15:20.

• Poradnia Miłosierdzia przy naszym Sanktuarium będzie nieczynna do odwołania.

• Niech ostatnie dni Wielkiego Postu umocnią nas na drodze za Chrystusem, który jest zmartwychwstaniem i życiem.