TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Dziś (27 marca 2020 roku) o godz. 18 Ojciec Święty Franciszek na dziedzińcu bazyliki św. Piotra będzie przewodniczył modlitwie o ustanie pandemii koronawirusa. Do Watykanu został przetransportowany cudowny krucyfiks z rzymskiego kościoła San Marcello al Corso. Podczas dzisiejszej modlitwy, bez udziału wiernych, Papież udzieli błogosławieństwa „Urbi et orbi”, z którym związana będzie możliwość uzyskania odpustu zupełnego.

„Ponawiam swoje zaproszenie, aby uczestniczyć duchowo poprzez środki komunikowania w modlitwie, której będę przewodniczył w piątek, o godz. 18.00, z dziedzińca bazyliki św. Piotra. Po wysłuchaniu Słowa Bożego oraz adoracji Najświętszego Sakramentu nastąpi Błogosławieństwo Urbi et Orbi z możliwością otrzymania odpustu zupełnego“ - mówił w minioną środę Ojciec Święty Franciszek.

Z kolei w niedzielę po modlitwie „Anioł Pański” Papież mówił: - Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa powszechnością modlitwy, współczucia, czułości”. Wówczas zapowiedział dwie inicjatywy modlitewne: zachęcił wszystkich chrześcijan, niezależnie od istniejących podziałów do odmówienia w południe 25 marca modlitwy „Ojcze nasz” a także do włączenia się za pośrednictwem mediów w modlitwę, której będzie przewodniczył dziś.

W modlitwie będzie można będzie uczestniczyć dzięki transmisji, jaka będzie prowadzona w mediach. #MódlmySięWspólnie

Za: Radio Watykańskie i ekai