TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nosi nazwę Laetare. Połowa Wielkiego Postu już za nami i coraz bliżej świętowanie tajemnicy naszego odkupienia.

• W związku z obowiązującym nadal ograniczeniem liczby uczestników Mszy świętych i nabożeństw dziś nie będzie Gorzkich Żali w Bazylice. Zachęcamy do prywatnego odprawienia tego nabożeństwa lub wysłuchania transmisji internetowej z Kaplicy Klasztornej o godz. 18:30. Kolejnego kazania pasyjnego można wysłuchać na naszej stronie www.milosierdzie.pl

• Dziś po Godzinie Miłosierdzia Msza święta o godz. 15:20. Natomiast dodatkowa Msza święta zostanie odprawiona w Bazylice o godz. 16:30.

• W poniedziałek nie będzie spotkania grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”.

• W środę (25.03) - uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Przypominamy, że w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w drugie soboty miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 15:20 w Bazylice jest możliwość podjęcia Duchowej adopcji dziecka poczętego, a w każdą środę o godz. 18:00 jest odprawiana Msza święta w ramach Światowej Krucjaty Modlitwy w intencji obrony życia.

• W piątek (27.03) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Droga Krzyżowa w Bazylice o 16:00, w Kaplicy Klasztornej - o 19:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o 17:00.

• Poradnia Miłosierdzia przy naszym Sanktuarium w tym tygodniu będzie nadal nieczynna.

• Informujemy o codziennych transmisjach Mszy św. w tym tygodniu:
godz. 7:00 – Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w TVP1
godz. 13:00 – Msza święta z Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze w TV TRWAM
godz. 20:00 – Msza św. z Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze w TVP3

• W naszej Bazylice codziennie w czasie Godziny Miłosierdzia śpiewamy Suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…” i modlimy się słowami Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, którego dokonał na tym miejscu św. Jan Paweł II 17 sierpnia 2002 r. Zachęcamy wszystkich do odmawiania tej modlitwy – jej słowa w obecnym czasie brzmią wyjątkowo. Przypominamy, że wszystkie Msze święte odprawiane w naszej Bazylice są transmitowane przez internetowe Radio i Telewizję Miłosierdzie na stronie milosierdzie.pl, na naszym kanale YouTube oraz w aplikacji mobilnej „Miłosierdzie". Dodatkowo Godzina Miłosierdzia jest transmitowana przez Radio Anioł Beskidów oraz Telewizję Republika. Transmisja on-line z Kaplicy Klasztornej jest dostępna na stronie faustyna.pl oraz w aplikacji Faustyna.pl

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Wieczystej Adoracji, do której można przyjść o każdej porze dnia i nocy na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Jednocześnie prosimy, aby w obecnej sytuacji w kaplicy nie przebywało jednocześnie więcej niż 10 osób.
W tym czasie całodzienna adoracja, od 8:00 do 17:00 będzie też w Kaplicy Klasztornej.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają nasze Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym, pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu oraz gazetkę „ChiT – Chrystus i Ty” poświęconą tematyce Wielkiego Postu – w przedsionku.

• Niech kolejne dni Wielkiego Postu pomogą nam w skutecznej przemianie serc, której owocem jest postawa prawdy, przebaczenia i wzajemnej miłości.