TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Ks. bp Jan Zając, kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz ks. dr Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia dołączyli do akcji #mimoDrzwiZamknietych. Jej organizatorem jest duszpasterstwo młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

- #mimoDrzwiZamkniętych to akcja modlitewna, w której chcemy odkrywać na nowo modlitwę i post, jako narzędzia budowania wspólnoty i ewangelizacji. Znaleźliśmy się w sytuacji, w której wiele naszych inicjatyw jest odwoływanych, a my sami pozostajemy w naszych domach. Niewątpliwie jest to okazja do tego, aby na nowo wybrzmiały w nas wezwanie Jezusa, aby wejść do swej izdebki i tam trwać na modlitwie – wyjaśnia ks. Mateusz Wyrobkiewicz, z centrum ŚDM Archidiecezji Krakowskiej, które jest częścią Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

Kapłan podkreśla, że w ramach tej akcji znajduje się propozycja dla młodych, aby codziennie odmawiali w swoich domach Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ochrony przed wirusem oraz podjęcie wspólnego postu. - W formularzu można zgłaszać deklarację postu ścisłego, który chce się podjąć w konkretny dzień. Zachęcamy również wszystkich do wrzucania do internetu informacji o rekolekcjach internetowych i inicjatywach modlitewnych, które nie wymagają wyjścia z domu, z hasztagiem #mimoDrzwiZamknietych”, do umieszczania w internecie zdjęć opatrzonych tym hasztagiem. Niech przez tę akcję młodzi stają się przykładem wiary w to, że Pan Bóg działa #mimoDrzwiZamknietych” - zaznacza ks. Wyrobkiewicz.

Dotychczas do akcji dołączył ks. abp Marek Jędraszewski, ks. bp Damian Muskus, ks. Mateusz Hosaja, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie oraz wszyscy duszpasterze młodzieży.

mp

Krucjata postna Młodych Archidiecezji Krakowskiej