TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Drodzy Czciciele Bożego Miłosierdzia!

Za nami wyjątkowa niedziela. Chciałem tą drogą podziękować wszystkim, którzy w duchu odpowiedzialności, zasiedli przed telewizorami, komputerami, przy odbiornikach radiowych i tak przeżyli dzisiejszą Mszę świętą. Poprzez różne transmisje z łagiewnickim Wieczernikiem połączyło się dziś tysiące wiernych.

Dziękuję także tym, którzy przybyli do Bazyliki Bożego Miłosierdzia i dostosowali się do wszystkich wskazówek Służb Porządkowych.

Przed nami kolejne niełatwe dni. Dni wyciszenia, przebywania wśród bliskich i solidarności z bliźnimi. Czas, w którym możemy głosić miłosierdzie słowem, czynem i modlitwą. Pragnę poinformować, że codziennie o godz. 7.00 TVP1 transmitować będzie Mszę świętą z Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

W naszej Bazylice Msze święte sprawowane będą codziennie w godzinach: 9.00, 10.30, 12.00, 15.20 oraz 18.00 – wszystkie będą transmitowane przez TV Miłosierdzie i Radio Miłosierdzie.

Wierni będą mogli łączyć się z nami także codziennie o godz. 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia oraz w piątek o godz. 16.00 w czasie Drogi Krzyżowej.

Przez cały tydzień Bazylika będzie otwarta, a w konfesjonałach czuwać będą kapłani.

#MimoDrzwiZamkniętych bądźmy razem, łącząc się na modlitwie.

Na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych będziemy też zamieszczać kolejne ważne informacje.

Zawierzajmy się opiece Pana Jezusa Miłosiernego, pamiętając, że, jak mówił św. Jan Paweł II w homilii podczas poświęcenia Sanktuarium Bożego Miłosierdzia 17 sierpnia 2002, w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!

ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach