TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W związku z decyzją o wprowadzeniu w naszej Ojczyźnie stanu zagrożenia epidemicznego, prosimy o dostosowanie się do wszystkich zaleceń władz państwowych oraz dekretu Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego z dnia 14 marca 2020 roku. Ze względu na ograniczenie liczby uczestników Mszy świętych zachęcamy do skorzystania z dyspensy i modlitwę w gronie rodzinnym oraz duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Ponadto informujemy, że:

• czynne będzie tylko wejście główne do Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Ponieważ w Bazylice nie może przebywać jednocześnie więcej niż 50 osób, dlatego prosimy o dostosowanie się do zaleceń Służb Porządkowych Sanktuarium.

• Dom Duszpasterski, restauracja, kawiarnia, wieża widokowa oraz sklepy znajdujące się na terenie Sanktuarium będą nieczynne do odwołania.

• Poradnia Miłosierdzia działająca przy naszym Sanktuarium zawiesza swoje funkcjonowanie do 29 marca.

• Całą dobę czynna jest Kaplica Wieczystej Adoracji, gdzie wystawiony jest Najświętszy Sakrament. Prosimy jednak, aby nie przebywało tam jednocześnie więcej niż 10 osób. Przybywających na adorację prosimy o chwilę cierpliwości, a modlących się o nieprzedłużanie modlitwy, aby umożliwić wejście oczekującym. W ciągu dnia od godz. 12 do 17 adoracja trwa także w Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

• Zachęcamy do łączności z naszym Sanktuarium i wspólnej modlitwy za pomocą transmisji internetowych (www.milosierdzie.pl oraz www.youtube.com/user/sanktuariumbozegomil).

Wszystkich polecamy opiece Pana Jezusa Miłosiernego i wstawiennictwu Matki Bożej Miłosierdzia oraz Apostołów Miłosierdzia – św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Módlmy się w swoich domach za siebie wzajemnie. Polecajmy szczególnie chorych i tych, którzy się nimi opiekują.

Ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach