TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W związku z ograniczeniem liczby uczestników Mszy świętych i nabożeństw, dziś (15 marca) nie będzie Gorzkich Żali w Bazylice. Zachęcamy do prywatnego odprawienia tego nabożeństwa. Natomiast będzie dodatkowa Msza święta o godz. 16:30. 

• W czwartek (19.03) - uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, który jest szczególnym Patronem Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i całej posesji klasztornej nazwanej „Józefowem”. W uroczystość odpustową Msze święte w kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny, która jest pod wezwaniem św. Józefa będą o godz. 7:00 i 17:00. Wdzięczną modlitwą otoczmy w tym dniu Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza w 22. rocznicę przyjęcia sakry biskupiej oraz naszych Solenizantów - Księdza Bogdana Zbroję, który posługuje w naszej Bazylice i Księdza Józefa Pochwata, kapelana klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia prosząc Miłosiernego Boga o potrzebne łaski dla nich.

• W piątek (20.03) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i ofiarodawców w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00. Droga Krzyżowa w Bazylice o 16:00, w Kaplicy Klasztornej - o 19:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP KRAKÓW o 17:00.

• W sobotę (21.03) z racji III soboty miesiąca podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 15:20 będziemy się modlić w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

• Poradnia Miłosierdzia przy naszym Sanktuarium zawiesza swoje funkcjonowanie do 29 marca.

• W nawiązaniu do prośby o modlitwę o ustanie epidemii w duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła Konferencja Episkopatu Polski informuje o transmisjach Mszy św. w tym tygodniu:
- niedziela, 15 marca: 7:00 – TVP1, 9:00 i 19:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy, 9:30 – Telewizja TRWAM, 11:00 – TVP1, 13:00 – TVP POLONIA
- od poniedziałku, 16 marca do niedzieli, 22 marca: codziennie o 7:00 – z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – TVP1
- od poniedziałku, 16 marca do piątku, 20 marca: codziennie o 20:00 – z Jasnej Góry TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouTube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www.episkopat.pl.

• W naszej Bazylice codziennie w czasie Godziny Miłosierdzia śpiewamy Suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…” i modlimy się słowami Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, którego dokonał na tym miejscu św. Jan Paweł II 17 sierpnia 2002 r. Zachęcamy wszystkich do odmawiania tej modlitwy – jej słowa w obecnym czasie brzmią wyjątkowo. Przypominamy, że wszystkie Msze święte odprawiane w naszej Bazylice są transmitowane przez internetowe Radio i Telewizję Miłosierdzie na stronie milosierdzie.pl. Dodatkowo Godzina Miłosierdzia jest transmitowana przez Radio Anioł Beskidów oraz Telewizję Republika. Transmisja on-line z Kaplicy Klasztornej jest dostępna na stronie faustyna.pl oraz w aplikacji Faustyna.pl

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają nasze Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym, pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – w przedsionku.

• Niech spotkanie na Eucharystii z Chrystusem, który jest źródłem „wody żywej” napełni nasze serca pokojem i odwagą do głoszenia miłosierdzia czynem, słowem i modlitwą.