TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Druga niedziela Wielkiego Postu to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami przeżywany w tym roku pod hasłem: „Eucharystia i misje”. Ofiary złożone do oznaczonej skarbony w przedsionku Bazyliki zostaną przeznaczone na pomoc dla misjonarzy, finansowanie projektów misyjnych i działalność Dzieła Pomocy Ad Gentes.

• Dziś o 15:00 w Bazylice Godzina Miłosierdzia odprawiana przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a następnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza święta. Gorzkie Żale w Kaplicy Klasztornej o 18:30.

• W poniedziałek (09.03) o godz. 18:45 w Kaplicy Klasztornej kolejne spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: krótkie rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, Msza święta i adoracja z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

• We wtorek (10.03) - nowenna ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o 16:40.

• W czwartek (12.03) - Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (13.03) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. W tym dniu przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka – otoczmy go naszą modlitwą. Droga Krzyżowa w Bazylice o 16:00, w Kaplicy Klasztornej - o 19:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o 18:00.

• Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR zaprasza na rekolekcje „Spotkania przy studni – ku nowemu życiu”. Spotkania będą od piątku do niedzieli w godz. od 17:00 do 19:00 w kaplicy św. Siostry Faustyny w dolnej Bazylice. Poprowadzi je ks. Marcin Ciunel, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Więcej informacji na plakatach i na naszej stronie internetowej.

• Dzisiaj w namiocie przed Bazyliką można nabyć książeczkę „Droga Krzyżowa z testamentem św. Jana Pawła II”, która została przygotowana z okazji 100-lecia urodzin Papieża Polaka i stanowi cegiełkę na wsparcie budowy domu parafialnego w parafii św. Kingi w Krakowie.

• Jak już informowaliśmy, nakładem Wydawnictwa La Salette ukazała się publikacja ks. Józefa Pochwata, kapelana klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia „Rekolekcje ze św. Faustyną”. Aktualnie jest ona dostępna w pięciu wersjach językowych. Można ją nabyć w sklepie „Misericordia” oraz w Wydawnictwie.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają nasze Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym, pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – w przedsionku. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Niech spotkanie na Eucharystii przy Sercu Jezusa Miłosiernego pomaga nam w owocnej przemianie naszych serc w tym wielkopostnym czasie.