TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dzisiejsza Ewangelia o kuszeniu Jezusa na pustyni wzywa nas do podjęcia duchowej walki, aby przez modlitwę, post i jałmużnę odnosić zwycięstwo nad naszymi słabościami.

• W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15:00 Godzina Miłosierdzia odprawiana przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a po niej nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie Msza święta. Gorzkie Żale w Kaplicy Klasztornej o 18:30.

• W poniedziałek, 2 marca zapraszamy do Bazyliki na szczególne nabożeństwo, jakim jest „Kościół stacyjny”. O 17:00 będzie Droga Krzyżowa, natomiast o 18:00 - Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Zająca. Zwyczaj pielgrzymowania do kościołów stacyjnych jest praktykowany w naszej Archidiecezji od 2017 r. Przez cały Wielki Post Msze święte sprawowane są w różnych kościołach miasta. Świątynie zostały wybrane na podstawie analogii do rzymskich pierwowzorów. Tradycja kościołów stacyjnych narodziła się w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, kiedy w Rzymie podczas Wielkiego Postu wierni pod przewodnictwem papieża gromadzili się każdego dnia w innym kościele, związanym z kultem męczenników. Kościołem stacyjnym pierwszego poniedziałku Wielkiego Postu jest rzymska bazylika św. Piotra w Okowach.

• We wtorek (03.03) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym modlitwa przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o godz. 18:00. Nowenna ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o 16:40.

• W środę (04.03) – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

• W czwartek (05.03) - Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (06.03) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Droga Krzyżowa w Bazylice o 16:00, w Kaplicy Klasztornej - o 18:15. Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TVP KRAKÓW o 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (07.03) z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 18:00.

• W przyszłą niedzielę w namiocie przed Bazyliką będzie można nabyć książeczkę „Droga Krzyżowa z testamentem św. Jana Pawła II”, która została przygotowana z okazji 100-lecia urodzin Papieża Polaka i stanowi cegiełkę na budowę domu parafialnego w parafii św. Kingi w Krakowie.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają nasze Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym, pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – w przedsionku. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• W minionym tygodniu w naszej Bazylice zostały oddzielone strefy dla korzystających ze spowiedzi w celu zapewnienia im możliwości odpowiedniego przygotowania się i przeżycia sakramentu pokuty. Ponadto na stojakach przed wejściem do tej strefy znajdują się pomoce do rachunku sumienia.

• W pierwszą niedzielę miesiąca zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Wieczystej Adoracji, by w tym wielkopostnym czasie polecać Jezusowi Miłosiernemu wszystkie intencje naszych rodzin, Kościoła i całego świata.