TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, który dziś rozpoczynamy, otoczmy modlitewną troską wszystkich naszych rodaków, prosząc o mądrość, odpowiedzialność i wewnętrzną wolność.

• W poniedziałek (24.02) o godz. 18:45 zapraszamy na kolejne spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu” do Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
W programie: krótkie rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, Msza święta i adoracja z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

• We wtorek (25.02) - nowenna ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o godz. 16:40.

• W Środę Popielcową (26.02) rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę. Msze święte w Kaplicy Klasztornej o godz. 6:30, 17:00 i 19:00. W Środę Popielcową obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zgodnie z wykładnią czwartego przykazania kościelnego: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”, post, czyli ograniczenie liczby posiłków, obowiązuje wszystkich katolików od ukończenia 18 lat do rozpoczęcia 60. roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek, natomiast wstrzemięźliwość, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych - od ukończenia 14 lat aż do końca życia w Środę Popielcową i wszystkie piątki roku. Powstrzymywanie się od udziału w zabawach obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.

• Od Środy Popielcowej będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

• W czwartek (27.02) - Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (28.02) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Droga Krzyżowa w Bazylice o godz. 16:00, w Kaplicy Klasztornej - o 19:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00.

• Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy do Bazyliki w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15:00. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. dr Stanisław Mieszczak SCJ. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie odprawiona Msza święta. Gorzkie Żale w Kaplicy Klasztornej o godz. 18:30.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny, Kaplicy Wieczystej Adoracji oraz kaplic w dolnej części Bazyliki.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają nasze Sanktuarium. Pocztówki z wizerunkiem Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu można nabyć w przedsionku, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Niech Wielki Post, który wkrótce rozpoczniemy będzie czasem podejmowania dzieł pokutnych oraz postawy miłosierdzia względem bliźnich.