TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Fragment Chrystusowego Kazania na Górze przedstawiony w dzisiejszej Ewangelii przypomina nam o konkretnych wymaganiach wynikających z Bożych przykazań, które są fundamentem życia moralnego.

• We wtorek (18.02) - nowenna ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o 16:40.

• W czwartek (20.02) - Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (21.02) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i ofiarodawców w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00.

• W sobotę (22.02) – święto Katedry św. Piotra Apostoła. W tym dniu przypada 89. rocznica objawienia Obrazu Jezusa Miłosiernego. To wydarzenie miało miejsce w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku 22 lutego 1931 roku. Wieczorem, kiedy byłam w celi – zapisała w swym „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. – Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47). Comiesięczne spotkanie młodych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia „Łagiewnicka 22”, które odbywa się właśnie 22-ego dnia każdego miesiąca z racji daty objawienia Obrazu rozpocznie się o godz. 19:00 adoracją Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Klasztornej.

• W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12:00 będzie obrzęd błogosławieństwa rodzin oraz małych dzieci.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny, Kaplicy Wieczystej Adoracji oraz kaplic w dolnej części Bazyliki.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają nasze Sanktuarium. Pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu można nabyć w przedsionku, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Niech zbliżająca się rocznica objawienia Siostrze Faustynie obrazu Jezusa Miłosiernego będzie okazją do wdzięczności za dary Bożego Miłosierdzia, których doświadczamy poprzez święte sakramenty.