TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Ewangeliczne obrazy soli i światła mówią o postawie ucznia Chrystusowego. Nasze codzienne świadectwo życia chrześcijańskiego ma przemieniać świat, w którym żyjemy.

• W poniedziałek (10.02) - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. O godz. 18:45 zapraszamy na spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu” do Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W programie: krótkie rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, Msza święta i adoracja z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

• We wtorek (11.02) - wspomnienie NMP z Lourdes, XXVIII Światowy Dzień Chorego.
W naszym Sanktuarium odbędą się diecezjalne obchody Dnia Chorego. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i starsze oraz wszystkich, którzy się nimi opiekują. Msza święta pod przewodnictwem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza rozpocznie się w Bazylice o 12:00. W czasie Mszy świętej wszyscy chętni chorzy i starsi otrzymają sakrament namaszczenia chorych. Nowenna ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o 16:40.

• W środę (12.02) o godz. 17:15 w Bazylice modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu. O godz. 18:00, jak w każdą środę w naszej Bazylice, Msza święta w intencji obrony życia. Będzie jej przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. Po Mszy świętej bohaterka książki i filmu „Nieplanowane” Abby Johnson wygłosi świadectwo o swoim nawróceniu i przemianie życia.

• W czwartek (13.02) - Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (14.02) - święto Świętych: Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18:00. Przy tej okazji informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski mając na uwadze potrzebę objęcia posługą duszpasterską rodzin dotkniętych cierpieniem po utracie dziecka mianował Księdza Doktora Janusza Kościelniaka Duszpasterzem Rodzin Dzieci Utraconych w Archidiecezji Krakowskiej.

• W sobotę (15.02) przypada dzień imienin św. Siostry Faustyny oraz liturgiczne wspomnienie jej spowiednika i kierownika duchowego, bł. ks. Michała Sopoćki. Z racji III soboty miesiąca podczas Mszy św. o 15:20 będziemy się modlić w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

• Informujemy, że nakładem Wydawnictwa La Salette ukazała się książeczka ks. Józefa Pochwata MS „Rekolekcje ze św. Faustyną”. Może ona być pomocą w odkrywaniu łaski wiary i pogłębianiu życia wewnętrznego. Zachęcamy do lektury.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają nasze Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym, pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – w przedsionku. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Niech nowy tydzień będzie dla nas czasem okazania miłosierdzia, zwłaszcza wobec chorych, niepełnosprawnych i osamotnionych, poprzez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę w ich intencji.