TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W środę, 12 lutego 2020 roku, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach gościć będzie Abby Johnson, bohaterkę filmu i książki „Nieplanowane”.

Działaczka pro-life o godz. 17.15 wraz z wiernymi zgromadzonymi w Bazylice Bożego Miłosierdzia będzie się modlić na różańcu, wynagradzając Panu Bogu za grzechy przeciwko życiu. Na godz. 18.00 zaplanowano Mszę Świętą. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Po Mszy Świętej Abby Johnson wygłosi swoje świadectwo.

Historia Abby Johnson podbiła serca Polaków: wrażliwa kobieta, która przez kilkanaście lat pracowała w klinice aborcyjnej Planned Parenthood, przeszła niezwykłą przemianę. Kilka minut w gabinecie, w którym na jej oczach przeprowadzano aborcję sprawiło, że odmieniła swoje życie.

Miliony ludzi w Polsce poznało Abby Johnson dzięki filmowi „Nieplanowane” oraz poruszającej książce pod tym samym tytułem.

– Myślę, że Pan Bóg z moich złych wyborów i z całej tej matni, w której tkwiłam, wyprowadził dobro. Wierzę w to głęboko – powiedziała Abby Johnson o swoim życiu w rozmowie z portalem Aleteia. Johnson nie szuka tanich wymówek. Przyznaje, że przez kilkanaście lat pracowała dla Planned Parenthood i podpisała ponad 20 tysięcy zgód na aborcję. Sama dokonała też dwóch aborcji na własnych dzieciach.

Od wielu lat Abby jest bardzo aktywną i odważną działaczką pro-life. W książce „Nieplanowane” – której wydanie chciały zablokować proaborcyjne organizacje – odsłoniła kulisy działania przemysłu aborcyjnego. Jej dawni pracodawcy marzą tylko o jednym: by Abby zamilkła. Ona jednak bez wahania mówi o indoktrynacji, jakiej poddawani są pracownicy klinik aborcyjnych, by przekonać ich, że aborcja w określonych przypadkach jest koniecznością. Odważnie mówi także o tym, w jaki sposób obrońcy życia są niszczeni w przestrzeni publicznej.

– Najbardziej przerażającą rzeczą było to, jak udało im się zinfiltrować media. Jak z ogromnym sukcesem sprzedali swoje kłamstwo do społeczeństwa na masową skalę. Mogą powiedzieć cokolwiek i ludzie po prostu w to wierzą. To jest najbardziej przerażające – mówiła Abby w rozmowie z Pauliną Guzik.

Abby Johnson od wielu lat postrzega Polskę jako kraj szczególnie ważny nie tylko w walce o obronę życia, ale także o nawrócenie świata. – Będzie taki czas, że będziemy cierpieć z powodu naszych przekonań, ale nigdy tak bardzo, jak cierpi zabijane nienarodzone dziecko i nigdy tak bardzo jak cierpiał nasz Pan, Jezus Chrystus – powiedziała w specjalnym przesłaniu do Polski, zachęcając, byśmy stanęli w obronie najważniejszych wartości.

Organizatorem przyjazdu Abby Johnson do Polski jest salezjański Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie.

Więcej informacji na temat pobytu Abby znaleźć można na stronie internetowej: abbywpolsce.pl