TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy ustanowiony w 1997 r. przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą otoczmy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Do oznaczonej skarbony w przedsionku Bazyliki można dziś złożyć ofiarę na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.

• W poniedziałek (03.02) - wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.

• We wtorek (04.02) - w ramach Apostolatu Ratunku Konającym modlitwa przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o godz. 18:00. Nowenna ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o 16:40.

• W środę (05.02) - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

• W czwartek (06.02) - wspomnienie świętych męczenników japońskich Pawła Miki i Towarzyszy. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (07.02) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (08.02) z racji II soboty miesiąca obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę świętą o godz. 15:20 sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 w Kaplicy Klasztornej Msza święta w intencji małżeństw przeżywających trudności i zagrożonych rozpadem oraz spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.

• Dzisiaj o 16:20 w Auli św. Jana Pawła II odbędzie się KONCERT KOLĘD dedykowany Księdzu Prałatowi Franciszkowi Ślusarczykowi, w wykonaniu Chóru Musica ex Anima i Orkiestry Symfonicznej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Szczegóły na plakatach.

• W listopadzie ubiegłego roku wszedł na ekrany polskich kin film „Nieplanowane” przedstawiający historię Abby Johnson, nawróconej dyrektorki kliniki aborcyjnej. Wydawnictwo św. Stanisława organizuje dwa specjalne seanse tego filmu w sobotę, 8 lutego o godz. 16:00 i 18:30 w Auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Bilety można zakupić w recepcji Domu Duszpasterskiego.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają nasze Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym, pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – w przedsionku. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Jezus Chrystus, który jest Światłością świata niech rozświetla wszystkie mroki naszego życia i nam błogosławi.