TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dzisiaj w całym Kościele po raz pierwszy obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. W Liście Apostolskim „Aperuit illis” papież Franciszek napisał: Ustanawiam zatem III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.
Na stoisku przed Bazyliką można nabyć Pismo Święte Nowego Testamentu /także wydanie kieszonkowe/, „Biblię dla początkujących” - historie biblijne dla dzieci oraz książki „Czas przeczytać Biblię” i „W trosce o umiłowanie Ewangelii”. Ze stolika w przedsionku można zabrać ulotkę zawierającą dzisiejszą liturgię słowa i komentarze.

• Dziś przypada wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, a także XX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce i 67. Światowy Dzień Trędowatych.

• W poniedziałek (27.01) o godz. 18:45 zapraszamy na spotkanie modlitewne do Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W programie: krótkie rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, Msza święta i adoracja z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

• We wtorek (28.01) – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
W tym dniu przypada 3. rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi pasterskiej w naszej Archidiecezji przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą. Nowenna ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o 16:40.

• W czwartek (30.01) - Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (31.01) - wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana, patrona wychowawców. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych i starszych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00.

• W sobotę (01.02) z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 18:00.

• W przyszłą niedzielę (02.02) – święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Na początku każdej Mszy św. pobłogosławimy świece-gromnice.

• W przyszłą niedzielę (02.02) o 16:20 w auli św. Jana Pawła II odbędzie się KONCERT KOLĘD, dedykowany Księdzu Prałatowi Franciszkowi Ślusarczykowi, w wykonaniu Chóru Musica ex Anima i Orkiestry Symfonicznej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Szczegóły na plakatach.

• W listopadzie ubiegłego roku wszedł na ekrany polskich kin film „Nieplanowane” przedstawiający historię Abby Johnson, nawróconej dyrektorki kliniki aborcyjnej. Wydawnictwo św. Stanisława organizuje dwa specjalne seanse tego filmu w sobotę, 8 lutego o godz. 16:00 i 18:30 w Auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Bilety można zakupić w recepcji Domu Duszpasterskiego.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają nasze Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym, pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – w przedsionku. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Na drodze przyjmowania Słowa Bożego i życia nim na co dzień niech nam Pan błogosławi.