TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które czują się związane z Caritas Archidiecezji Krakowskiej: naszych pracowników, współpracowników, wolontariuszy, darczyńców i podopiecznych na obchody uroczystości 30-lecia reaktywacji naszej Caritas, które odbędą się w sobotę 18 stycznia 2020 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach.

Uroczystość rozpoczniemy koronką do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00 i dziękczynną Mszą św. w intencji wolontariuszy, darczyńców, pracowników i współpracowników Caritas. Bezpośrednio po Mszy św. zapraszamy na koncert. Wystąpi Chór Sanktuarium Miłosierdzia Bożego „Musica Ex Anima" oraz zespół wokalny Bazyliki Mariackiej Cappella Marialis pod dyrekcją Krzysztofa Michałka, organisty Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Zabrzmią m.in. najpiękniejsze kolędy z towarzyszeniem nowych 73-głosowych organów Bazyliki.

30 lat temu, 29 stycznia 1990 r. ks. kard. Franciszek Macharski powołał do życia Caritas Archidiecezji Krakowskiej, by służyła potrzebującym. Przez te wszystkie lata Caritas stara się jak najlepiej wypełniać to zadanie, pomagając chorym, starszym i niepełnosprawnym, dzieciom i rodzinom potrzebującym wsparcia, najuboższym i ofiarom przemocy. Dzięki intensywnej pracy stała się jedną z największych Caritas diecezjalnych. Od 2004 r. jest organizacją pożytku publicznego.

Krakowska Caritas stworzyła i prowadzi wiele placówek dla potrzebujących, takich jak stacje opieki, zatrudniające pielęgniarki i rehabilitantki, domy stałego i dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych i starszych, dzieci i matek z dziećmi, a także największą w Krakowie jadłodajnię dla ubogich i bezdomnych: Kuchnię św. Brata Alberta. Przykładem dużych, ważnych inwestycji są Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zembrzycach i Spytkowicach, Rodzinny Dom Pomocy w Krakowie czy Rodzinne Domy Dziecka w Krakowie i Nowej Wsi. Krakowska Caritas prowadzi też akcje pomocy dla osób starszych i niepełnosprawnych, dzieci i najuboższych, promuje wolontariat w szkołach i parafiach oraz prowadzi działalność oświatową.