TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przeżywając Święto Chrztu Pańskiego dziękujemy Miłosiernemu Bogu za to, że przez łaskę chrztu świętego zostaliśmy włączeni w rodzinę dzieci Bożych i wspólnotę Kościoła świętego. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

• W poniedziałek (13.01) o godz. 18:45 zapraszamy na spotkanie modlitewne do Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W programie: krótkie rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, Msza święta i adoracja z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

• We wtorek (14.01) – nowenna ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o 16:40.

• W czwartek (16.01) - Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (17.01) - wspomnienie św. Antoniego, opata. W tym dniu przypada XXIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i ofiarodawców w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00.

• W sobotę (18.01) podczas Godziny Miłosierdzia w naszym Sanktuarium rozpoczną się uroczyste obchody 30-lecia reaktywacji Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Mszy świętej dziękczynnej o godz. 15:20 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Zając. W czasie tej Mszy świętej będziemy się również modlić w intencji misyjnego dzieła Kościoła. Po Mszy świętej w Bazylice odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi Chór Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Musica Ex Anima oraz zespół wokalny Bazyliki Mariackiej Cappella Marialis pod dyrekcją p. Krzysztofa Michałka.

• W dniach od 18 do 25 stycznia będzie obchodzony pod hasłem „Życzliwymi bądźmy” Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku na wniosek Metropolity Krakowskiego, Penitencjaria Apostolska przyznała odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w nabożeństwie centralnym Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, które odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godz. 15:00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny, Kaplicy Wieczystej Adoracji oraz kaplic w dolnej części Bazyliki.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają nasze Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – w przedsionku.
W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Osoby zainteresowane udziałem w majowej pielgrzymce z Apostolatem Ratunku Konającym do Gietrzwałdu i Wilna mogą zabrać szczegółowy program z zakrystii.

• Niech świadomość przyjętego sakramentu chrztu świętego pomaga nam prowadzić życie godne chrześcijanina i wzrastać w świętości.