TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Pierwsza niedziela Nowego Roku uświadamia nam, że czas jest darem Miłosiernego Boga. On troszczy się o rozwój duchowy każdego z nas przez dar odpoczynku oraz umiejętność świętowania Dnia Pańskiego w spotkaniu z Bogiem i bliźnimi.

• W poniedziałek (06.01) – uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/ - święto obowiązkowe. Msze święte w naszym Sanktuarium w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy świętej pobłogosławimy kadzidło i kredę, która służy do oznaczenia drzwi naszych mieszkań.

• We wtorek (07.01) – nowenna ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o 16:40.

• W czwartek (09.01) - Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (10.01) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (11.01) z racji II soboty miesiąca obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę świętą o godz. 15:20 sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 w Kaplicy Klasztornej Msza święta w intencji małżeństw przeżywających trudności i zagrożonych rozpadem oraz spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny oraz kaplic w dolnej części Bazyliki.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają nasze Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym z Bazyliki. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Ze stolika znajdującego się przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia można zabrać kadzidło i kredę do poświęcenia w uroczystość Objawienia Pańskiego. Dowolne ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na utrzymanie i wystrój Bazyliki.

• W przedsionku Bazyliki można nabyć czasopismo „ChiT – Chrystus i Ty” poświęcone tajemnicy Eucharystii oraz pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

• Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Wieczystej Adoracji, w której trwa nieustanna modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Niech spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym umacnia nas na drogach Nowego Roku.