TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś w sposób szczególny modlimy się w intencji naszych rodzin – aby były na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu, aby każda z nich stawała się „domowym Kościołem”, aby okazywały w życiu codziennym wierność Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

We wtorek (31.12) - wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Kończący się kolejny rok kalendarzowy skłania nas do refleksji i wdzięczności. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00, a po niej na Mszę świętą, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Zając. We wspólnej modlitwie chcemy dziękować Panu Bogu za otrzymane w ciągu roku łaski i dobrodziejstwa oraz zawierzyć świat Bożemu Miłosierdziu. Nabożeństwo przebłagalne w ostatnim dniu roku rozpocznie się w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00. W tym miejscu od godz. 21:00 do 24:00 będzie również Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na jej zakończenie, o północy zostanie odprawiona pierwsza w Nowym Roku Msza święta.

W środę (1.01) - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, święto obowiązkowe - porządek Mszy świętych w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę.

• W czwartek (2.01) - wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (3.01) - wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (4.01) z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

• Ze stolika znajdującego się przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia można zabrać kadzidło i kredę do poświęcenia w uroczystość Objawienia Pańskiego. Dowolne ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na utrzymanie i wystrój Bazyliki.

• W przedsionku Bazyliki można nabyć czasopismo „ChiT – Chrystus i Ty” poświęcone tajemnicy Eucharystii oraz pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Wieczystej Adoracji, w której trwa nieustanna modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Niech to będzie znak szczerej wdzięczności za wszystkie Boże łaski i dary mijającego roku.