TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, na mocy dyspensy udzielonej przez Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prawda o tym, że Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego jest dogmatem wiary ogłoszonym w 1854 r.

• W drugą niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej można dziś składać do oznaczonej skarbony w przedsionku Bazyliki.

• W okresie Adwentu Msze święte wotywne o Najświętszej Maryi Pannie - Roraty są odprawiane w Kaplicy Klasztornej w poniedziałki, środy oraz soboty o godz. 6:30.

• We wtorek (10.12) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej. Nowenna ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o godz. 16:40.

• W czwartek (12.12) – Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe – z okazji tego wspomnienia Msza święta w języku hiszpańskim i angielskim zostanie odprawiona w kaplicy św. Siostry Faustyny o godz. 18:00. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00. W tym dniu przypada dzień imienin Księdza Kanonika Aleksandra Wójtowicza, zastępcy rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dziękując Księdzu Solenizantowi za jego posługę otoczmy go naszą modlitwą wypraszając Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

• W piątek (13.12) - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (14.12) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
Z racji II soboty miesiąca obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę świętą o godz. 15:20 sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 w Kaplicy Klasztornej Msza święta w intencji małżeństw przeżywających trudności i zagrożonych rozpadem oraz spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny oraz Kaplicy Wieczystej Adoracji, gdzie trwa nieustanna modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają nasze Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym z Bazyliki. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• W przedsionku Bazyliki można nabyć czasopismo „ChiT – Chrystus i Ty” poświęcone tajemnicy Eucharystii oraz pocztówki z wizerunkiem naszej Bazyliki i tekstem aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

• Niech czas Adwentu wzmocni w naszych sercach wiarę i wzajemną miłość, by Jezus mógł w nich znaleźć godne mieszkanie.