TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Na terenie Sanktuarium św. Józefa w Słupsku powstała Droga Miłosierdzia. Jej poświęcenia dokonał w niedzielę – 1 grudnia 2019 roku - bp Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Budowniczym i kustoszem Sanktuarium w Słupsku jest pochodzący z archidiecezji krakowskiej ks. kan. Władysław Stec-Sala, który otrzymał w niedzielę odznakę przyznawaną przez Kustosza Sanktuarium w Łagiewnikach - "Beati Misericordes". Jest ona symbolicznym znakiem wielkiej wdzięczności za pełne miłości zaangażowanie w działalność Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w myśl słów Jezusa, który nas zapewnia: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" (Mt 5,7).

Odznakę wręczył prezes Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ks. kan. Zygmunt Kosowski.

Parafia w Słupsku została erygowana przed 30 laty i działa bardzo dynamicznie. Należy do niej ok. 9 tysięcy wiernych, którzy w Bożym Miłosierdziu odnajdują niezawodne źródło nadziei i drogowskaz ku szczęśliwej przyszłości. - To wielka radość, że przesłanie Miłosierdzia jest wciąż żywe i tak bardzo aktualne – powiedział po zakończeniu uroczystości ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, autor nabożeństwa „Droga Miłosierdzia”.

mp