TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś po raz trzeci obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Ojciec Święty Franciszek w orędziu na ten dzień napisał: „Opis działania Boga na rzecz ubogich to powtarzający się temat Pisma Świętego. On jest tym, który słucha, interweniuje, broni, wykupuje, zbawia… Zatem biedak nie napotka nigdy Boga obojętnego albo milczącego wobec jego modlitwy”. Ofiary na dzieła miłosierdzia można dziś składać do oznaczonych skarbon w przedsionku Bazyliki.

• W poniedziałek (18.11) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

• We wtorek (19.11) – bł. Salomei, zakonnicy. Nowenna ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o 16:40.

• W środę (20.11) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

• W czwartek (21.11) – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00. Z okazji imienin otoczmy wdzięczną modlitwą Księdza dr Janusza Kościelniaka, który posługuje w naszej Bazylice prosząc dla niego o zdrowie i potrzebne łaski.

• W piątek (22.11) - wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia Siostrze Organistce, Panu Organiście, Chórowi Sanktuaryjnemu Musica Ex Anima, Orkiestrze Symfonicznej oraz dziękujemy za ich posługę i ubogacanie liturgii w naszym Sanktuarium. Msza święta w Bazylice w intencji ofiarodawców i dobroczyńców Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu o godz. 15:20. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00. Comiesięczne spotkanie młodych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia „Łagiewnicka 22” rozpocznie się o godz. 19:00 wieczorem uwielbienia Miłosierdzia Bożego przed cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej.

• Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR zaprasza na rekolekcje „Duch, który umacnia miłość”. Spotkania rekolekcyjne będą od piątku do niedzieli o godz. od 17:00 do 19:00 w kaplicy św. Siostry Faustyny. Poprowadzi je o. Andrzej Migacz, Rektor Kolegium Jezuitów i Bazyliki NSPJ w Krakowie Więcej informacji na plakatach i na naszej stronie internetowej.

• W sobotę (23.11) w ramach obchodów 3. rocznicy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w auli św. Jana Pawła II odbędzie się ogólnopolskie sympozjum „Króluj nam, Chryste!”. Szczegółowy program na plakatach.

• W przyszłą niedzielę (24.11) – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu będziemy przeżywać 3. rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 10:00 w Kaplicy Klasztornej, następnie Droga Krzyżowa do Bazyliki Bożego Miłosierdzia, gdzie o godz. 12:00 odbędzie się uroczysta Msza święta. W związku z tą uroczystością Msza święta o godz. 13:30 będzie odprawiona w dolnej części Bazyliki – w kaplicy św. Siostry Faustyny.

• W przyszłą niedzielę o godz. 16:30 odbędzie się w Bazylice koncert organowy w wykonaniu prof. Krzysztofa Latały. Szczegóły na plakatach i w Internecie.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny oraz Kaplicy Wieczystej Adoracji, gdzie trwa nieustanna modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

• Przeżywając Światowy Dzień Ubogich starajmy się rozpoznawać oblicze Jezusa w twarzach ludzi, którzy potrzebują miłosierdzia. Niech na tej drodze umacnia nas Boże błogosławieństwo.