TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dzisiejsza liturgia ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że kresem naszej ziemskiej pielgrzymki jest wieczna rzeczywistość.

• W drugą niedzielę listopada obchodzimy w Polsce już po raz jedenasty Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy chrześcijan w Sudanie Południowym.

• Dzisiaj o godz. 16:30 w naszej Bazylice koncert organowy w wykonaniu p. Rafała Zimowskiego. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

• Różaniec za zmarłych jest odprawiany w Kaplicy Klasztornej przez cały listopad codziennie o godz. 19:00, natomiast w niedziele i święta o godz. 18:30.

• W poniedziałek (11.11) - wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości, Msze święte jak w dzień powszedni. W tym dniu będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny, aby czerpiąc z chrześcijańskich korzeni i dziedzictwa przekazanego nam przez pokolenia naszych przodków pozostawała wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

• We wtorek (12.11) – św. Jozafata, biskupa i męczennika. Nowenna ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o 16:40.

• W środę (13.11) - wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski

• W czwartek (14.11) - Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (15.11) - Msza święta w Bazylice w intencji ofiarodawców i dobroczyńców Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu o godz. 15:20. Z racji III piątku miesiąca Msza św. do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i ofiarodawców w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP3 KRAKÓW o godz. 17:00.

• W sobotę (16.11) - wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Podczas Godziny Miłosierdzia oraz Mszy św. o 15:20 będziemy się modlić w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

• W przyszłą niedzielę po raz trzeci będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy nie zawiedzie”. W ramach Dnia Ubogich w Krakowie odbędą się trzy ważne wydarzenia:
* Namiot Spotkania na Małym Rynku działający od 14 do 17 listopada w godz. od 9:00 do 19:00 – miejsce poradnictwa prawnego, pomocy medycznej, warsztatów, koncertów, pokazów filmowych i wspólnych posiłków z ubogimi
* rekolekcje w Bazylice Mariackiej, które każdego dnia podczas Mszy świętej o godz. 18:30 poprowadzi o. Wawrzyniec Jaworski OFM
* Modlitewne Jerycho w kościele św. Barbary, gdzie od 13 do 16 listopada trwać będzie nieustająca adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie
Program i szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej: www.sdu.malopolska.pl

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Faustyny oraz kaplicy Wieczystej Adoracji. Warto również zobaczyć kaplice w dolnej części Bazyliki oraz skorzystać z wieży widokowej.

• Niech solidarność z naszymi prześladowanymi za wiarę braćmi i siostrami mobilizuje nas do tego, byśmy przez konkretne czyny miłosierdzia, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę stawali się świadkami Chrystusa we współczesnym świecie.