TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

• Różaniec za zmarłych jest odprawiany w Kaplicy Klasztornej przez cały listopad codziennie o godz. 19.00, natomiast w niedziele i święta o godz. 18.30.

• Od 1 listopada trwa modlitwa dziękczynna za dar św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin oraz w intencji Ojczyzny. Codziennie o godz. 17.45 w Bazylice odmawiamy dziesiątek Różańca i litanię do św. Jana Pawła II.

• W poniedziałek (04.11) - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

• We wtorek (05.11) - nowenna ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o 16.40.
W ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o 18.00.

• W czwartek (07.11) - Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (08.11) - Msza święta w Bazylice w intencji ofiarodawców i dobroczyńców Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu o godz. 15.20. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17.00.
Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 18.00.

• W sobotę (09.11) - święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Z racji II soboty miesiąca obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę świętą o godz. 15.20 sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17.00 w Kaplicy Klasztornej Msza święta w intencji małżeństw przeżywających trudności i zagrożonych rozpadem oraz spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.

• W przyszłą niedzielę (10.11) o godz. 16.30 zapraszamy do Bazyliki na koncert organowy w wykonaniu p. Rafała Zimowskiego. Szczegóły na plakatach.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają rozbudowę naszego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym z Bazyliki. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• W dniach 9 listopada - 11 grudnia odbędzie się Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA. Tegoroczna edycja w Krakowie będzie miała miejsce w kinie Kijów. Filmy, które zobaczy publiczność, wpisują się w mądrą i otwartą dyskusję o współczesnym świecie, o sensie życia i o wartościach chrześcijańskich. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.festiwalarka.pl

• Arcybiskup Marek Jędraszewski zachęca także do obejrzenia filmu „Nieplanowane”, który wszedł na ekrany kin 1 listopada: Bardzo zapraszam, by udać się do kin, by przeżyć historię, która jest jak najbardziej współczesną; która – niestety – dzieje się pośród nas; by zrozumieć, jak święte jest każde życie i że nikt z nas nie może obojętnie patrzeć, co dzieje się z życiem, drugiego, zwłaszcza zupełnie niewinnego, człowieka.

• Niech dzisiejsze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w Kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca umocni w naszych sercach łaskę żywej wiary.