TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

• Dziś o godz. 16:30 w Bazylice odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Karoliny Żebrowskiej i Cezarego Chmiela. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

• Nabożeństwa różańcowe są odprawiane do czwartku w Kaplicy Klasztornej codziennie o godz. 19:00, natomiast w niedziele i święta o godz. 18:30.

• W poniedziałek (28.10) – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

• W czwartek (31.10) - Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (01.11) - uroczystość Wszystkich Świętych, święto obowiązkowe. Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. O godz. 15:30 wyruszy z Kaplicy Klasztornej procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. W tym dniu nie będzie Mszy świętej dla chorych transmitowanej przez TVP KRAKÓW.

• 1 listopada obchodzony jest w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia jako rocznica powstania Zgromadzenia w Polsce. Tego dnia, w 1862 roku abp Zygmunt Szczęsny Feliński poświęcił kaplicę i pierwszy Dom Miłosierdzia w Warszawie przy ul. Żytniej. Wraz z Siostrami dziękujemy za historię ich Zgromadzenia oraz powierzamy Bożemu Miłosierdziu jego przyszłość i modlimy się o nowe powołania.

• W sobotę (02.11) - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/. Msze święte jak w dzień powszedni. Z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o 18:00.

• W pierwszych dniach listopada można uzyskać odpusty za zmarłych:
- wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
- wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, a w inne dni roku – cząstkowy.
Trzeba również wypełnić warunki zwykłe uzyskiwania odpustu zupełnego, którymi są: sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

• W odpowiedzi na prośbę Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego od 1 listopada rozpoczniemy modlitwę dziękczynną za dar św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin oraz w intencji Ojczyzny. Codziennie przed Mszą świętą wieczorną w Bazylice, o godz. 17:45 będziemy odmawiać dziesiątek Różańca i litanię do św. Jana Pawła II.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają rozbudowę naszego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym z Bazyliki. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drodze dążenia do świętości.