TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Czterdzieści lat temu ostatni rocznik seminarzystów zakończył swoją dwuletnią służbę w wojsku. Rocznicę tego wydarzenia kapłani świętowali w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie 21 października 2019 roku.

Alumni służyli dwa lata (77-79) w wojsku w Brzegu nad Odrą. Jak wspominają, to właśnie tam przeżyli wybór Karola Wojtyły na papieża. Później po wyjściu z wojska pojechali na Jasną Górę ze specjalnym transparentem „Alumni-Żołnierze w jedności z Ojcem Świętym”. Jan Paweł dojrzał go i

nie tylko odczytał treść transparentu, ale dodał od siebie, że gdyby miał transparent to byłoby napisane: „Ojciec Święty w jedności z Alumnami-Żołnierzami". Słowa te trafiły do wszystkich agencji i wszystkich wydań książkowych, ponieważ były wypowiedziane nie prywatnie, lecz podczas kazania na Jasnej Górze.

Teraz – po 40 latach – kapłani złożyli jako dar dla Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Kapłani odprawili Mszę św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Eucharystii przewodniczył ks. bp Jan Zając, wieloletni ojciec duchowny krakowskiego seminarium, który przez lata jeździł do kleryków do Brzegu. Kapłanom towarzyszył także ks. prałat Zbigniew Bąkowski, proboszcz z Brzegu, wieloletni duszpasterz alumnów.

mp