TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dzisiaj przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

• W poniedziałek (30.09) - wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

• We wtorek (01.10) - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Nowenna i Msza święta ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o godz. 16:40. W ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o 18:00.

• Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane od wtorku, 1 października w Kaplicy Klasztornej codziennie o godz. 19:00, zaś w I piątek oraz niedziele i święta o godz. 18:30.

• W środę (02.10) – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

• W czwartek (03.10) - Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (04.10) - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. W tym dniu nie będzie Mszy świętej dla chorych transmitowanej przez TVP KRAKÓW. Z racji I piątku Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o 19:00.

• Triduum przed uroczystością św. Siostry Faustyny będzie od środy do piątku (02 - 04.10) w Kaplicy Klasztornej podczas Mszy świętej o godz. 17:00.

• W sobotę (05.10) - uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia.
W tym dniu w godzinach 10:00 - 18:00 będzie możliwość nawiedzenia celi, w której św. Siostra Faustyna odeszła 5 października 1938 r. do domu Ojca.
Z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00.

• Od poniedziałku do soboty (30.09 - 05.10) w naszym Sanktuarium odbędą się Międzynarodowe Dni Apostołów Bożego Miłosierdzia. Uroczystej Mszy świętej w języku łacińskim w Bazylice w poniedziałek, 30 września o 16:45 będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. W ramach tego wydarzenia uczestnicy będą codziennie przeżywać w Bazylice Modlitwę w Godzinie Miłosierdzia oraz Msze święte o godz. 16:15 celebrowane w różnych językach. W czwartek odbędzie się w Bazylice Koncert uwielbienia Bożego Miłosierdzia – szczegóły na plakatach. W związku z Dniami Apostołów Msze święte o godz. 18:00 w poniedziałek i czwartek będą odprawione w kaplicy św. Siostry Faustyny w dolnej Bazylice. W sobotę, 5 października po Modlitwie w Godzinie Miłosierdzia odbędzie się w Bazylice uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego połączona z przyjęciem nowych członków Stowarzyszenia „Faustinum”. W tym dniu będzie także czuwanie ze św. Siostrą Faustyną. Rozpocznie się ono w Bazylice i Kaplicy Klasztornej o 20:30, a zakończy o 22:45 – czyli w godzinie odejścia do domu Ojca Niebieskiego Siostry Faustyny. Szczegóły...

• W przyszłą niedzielę (06.10) o godz. 16:30 zapraszamy do Bazyliki na koncert organowy wybitnej brytyjskiej organistki Katherine Dienes-Williams. Szczegóły...

• Niech Maryja, Królowa Różańca świętego będzie dla nas Przewodniczką na drogach wiary, nadziei i miłości, a św. Siostra Faustyna, Apostołka Miłosierdzia wyprasza potrzebne łaski.