TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

23 września 2019 roku – we wspomnienie św. Ojca Pio – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach miał miejsce pokaz filmu „Tajemnica Ojca Pio”. Gościem specjalnym pokazu był hiszpański reżyser – Jose Maria Zawala.

Gość z Hiszpanii, który do Polski przyjechał wraz z żoną i dziećmi, w czasie swojego pobytu odwiedził Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowice, a w Krakowie Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Na łagiewnickim wzgórzu uczestniczył we Mszy św., w Godzinie Miłosierdzia, a także modlił się w celi, w której odeszła do Pana św. Siostra Faustyna. Wieczorem uczestniczył w pokazie filmu „Tajemnica Ojca Pio”. W swoim krótkim wystąpieniu, które właściwie było świadectwem wiary reżysera, mówił do licznie zebranych widzów w auli św. Jana Pawła II: - Święty Ojciec Pio całkowicie odmienił moje życie – wyznał i dodał. - Przez piętnaście lat byłem oddalony od Pana Boga i nieobecny przy konfesjonale. Jestem dziennikarzem, który pracuje w jednym z najważniejszych hiszpańskich dzienników "El Mundo". Swego czasu zarabiałem bardzo dużo pieniędzy, miałem najlepszy samochód i materialnie niczego mi nie brakowało. Mimo to czułem, że jestem bardzo nieszczęśliwy. Teraz już rozumiem, że wtedy brakowało w moim życiu łaski Bożej. Zrozumiałem, że bez Niego nigdy nie będę szczęśliwym człowiekiem.

Hiszpański reżyser mówił, że dziś, choć jego życie jest dotknięte przez cierpienie, jest człowiekiem szczęśliwym. - Mam wspaniałą żonę, dzieci. Niczego mi nie brakuje. Codziennie uczestniczymy we Mszy św. modlimy się i wiem, że idziemy właściwą drogą – mówił.

Wyraźnie wzruszony Jose Maria Zawala mówił, że dla niego wielką łaską jest to, że może być osobiście w Polsce, w Ojczyźnie św. Jana Pawła II, w Łagiewnikach i to właśnie w dzień wspomnienia św. Ojca Pio. - Wiem, że zostałem tutaj przyprowadzony przez naszego Ojca Świętego Karola Wojtyłę. 23 września staję przed wami i mówię: "Jezu Chryste, Tobie ufam".

Jose Maria Zawala wspominał także wydarzenia sprzed lat. Mówił, że jego tata był chory na Parkinsona, a w 1981 roku, kiedy miał miejsce zamach na św. Jana Pawła II, on ofiarował swoje życie za niego, by wyzdrowiał i by jego pontyfikat był długi i owocny.

Podkreślił, że dziś dwaj święci: Jan Paweł II i św. Ojciec Pio są jego przewodnikami w życiu. Powiedział także, że film „Tajemnica Ojca Pio nie jest jego dziełem, ale Świętego Stygmatyka.

Film "Tajemnica Ojca Pio" to dokument, który ukazuje życie Świętego kapucyna oraz to, jak wiele musiał on wycierpieć. Szczególnie wzruszające są autentyczne filmy, które zachowały się ze sprawowanych przez Ojca Pio Eucharystii, zobaczyć jego celę oraz usłyszeć wypowiedzi współbraci z zakonu, którzy opowiadają, jaki naprawdę był ten wielki święty. Film ukazuje również prześladowanie, jakie spotkało zakonnika i cierpienie, które przyniosły mu stygmaty.

Film "Tajemnica Ojca Pio" wyświetlany jest w wielu polskich kinach. Ich listę można znaleźć TUTAJ.