TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dzisiejsza Ewangelia zachęca nas do refleksji nad stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą daje nam Chrystus, pozwala z nich korzystać, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i na sprawy duchowe.

• Dziś pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie młodych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia „Łagiewnicka 22” - rozpoczęcie Mszą świętą o 19:00 w Kaplicy Klasztornej.

• W poniedziałek (23.09) - wspomnienie św. Pio z Pietrelciny. W tym dniu o godz. 17:00 i 19:00 w Auli św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium odbędą się dwa specjalne seanse najnowszego filmu biograficznego: „Tajemnica Ojca Pio”. Gościem specjalnym będzie hiszpański reżyser tego dzieła Jose Maria Zavala. Bilety na to wydarzenie można nabyć w Punkcie Informacyjnym przy Domu Duszpasterskim.

• We wtorek (24.09) – w kościele Sióstr Prezentek wspomnienie NMP od Wykupu Niewolników (Matki Wolności). Nowenna i Msza święta ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o godz. 16:40.

• W czwartek (26.09) - wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (27.09) - wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu w Bazylice o godz. 15:20. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00.

• W sobotę (28.09) – wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu przypada 8. rocznica święceń biskupich abp Grzegorza Rysia i bp Damiana Muskusa - otoczmy ich naszą wdzięczną modlitwą. W tym dniu odbędzie się w naszym Sanktuarium X Pielgrzymka Żywego Różańca – rozpoczęcie o godz. 10:00. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Zająca w Bazylice o godz. 12:00. W związku z Pielgrzymką Żywego Różańca Msza święta o godz. 10:30 będzie odprawiona w kaplicy św. Siostry Faustyny.

• Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy czuwają na modlitwie w Kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla rodzin, Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Siostry Faustyny / wejście główne do kaplicy jest czasowo zamknięte ze względu na prace remontowe - udostępnione jest wejście pod wieżą, czyli od strony placu klasztornego i kaplicy Męki Pańskiej/.

• W dolnej części naszej Bazyliki można zobaczyć pięć kaplic: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Bolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Obok Bazyliki jest dostępna wieża widokowa, na którą można wyjechać windą.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają rozbudowę naszego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym z Bazyliki. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Wspólnota Apostolat Ratunku Konającym organizuje pielgrzymkę autokarową do Wilna przez Gietrzwałd w dniach 4-8 listopada. Szczegółowe informacje dostępne w zakrystii.

• Niech Boże błogosławieństwo umacnia nasze dobre postanowienia i będzie wsparciem w podążaniu na co dzień drogami Miłosierdzia.