TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce jako Dzień Środków Społecznego Przekazu.

• Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce IX Tydzień Wychowania, którego motto stanowią słowa: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Podejmując tę inicjatywę otoczmy modlitwą dzieci, młodzież oraz wszystkich zaangażowanych w dzieło wychowania.

• Przed 15 laty, 15 września 2004 r. w naszej Bazylice miały miejsce święcenia biskupie Księdza Biskupa Jana Zająca, Honorowego Kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Księdza Biskupa Józefa Guzdka, Biskupa Polowego Wojska Polskiego. Polecajmy Księży Biskupów w naszych modlitwach Bogu bogatemu w miłosierdzie i przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II prośmy dla nich o potrzebne łaski w apostolskim posługiwaniu.

• W poniedziałek (16.09) – wspomnienie świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

• We wtorek (17.09.) - wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa. Nowenna i Msza święta ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o godz. 16:40.

• W środę (18.09.) - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.

• W czwartek (19.09.) - wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (20.09.) - wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w Kaplicy Klasztornej o godz. 17:00. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00.

• W sobotę (21.09.) - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Podczas Godziny Miłosierdzia oraz Mszy św. o 15:20 będziemy się modlić w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

• W przyszłą niedzielę (22.09.) z racji IV niedzieli miesiąca na Mszy świętej o godz. 12:00 będzie obrzęd błogosławieństwa rodzin oraz małych dzieci.

• Zachęcamy do nawiedzenia Kaplicy Wieczystej Adoracji oraz Kaplicy Klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Siostry Faustyny.
W dolnej części naszej Bazyliki można zobaczyć pięć kaplic: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Bolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Obok Bazyliki jest dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne. Idąc w stronę Domu Duszpasterskiego można się zapoznać z nabożeństwem Droga Miłosierdzia, które jest przedstawione na planszach.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają rozbudowę naszego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym z Bazyliki. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Niech kolejne dni nowego tygodnia, przeżywane wraz z Maryją – Matką Miłosierdzia, będą opromienione darem Bożego błogosławieństwa.