TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś przypada wspomnienie bł. Bronisławy. Przeżywając 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej módlmy się w intencji ofiar wojny i o dar pokoju dla współczesnego świata.

• Dziękując za czas wakacji, pragniemy zawierzać Panu Bogu nowy rok szkolny i katechetyczny. W Komunikacie Rady Biskupów Diecezjalnych Konferencji Episkopatu Polski czytamy: Na początku roku szkolnego biskupi zwracają się z serdecznym apelem i prośbą: Szkoła powinna być miejscem nauki i rozwoju młodych ludzi. Powinna być też miejscem spokojnym i przyjaznym, a także środowiskiem, w którym zgodnie współpracują ze sobą zarówno nauczyciele, wychowawcy, katecheci jak i rodzice z uczniami. Wszystkim powinno zależeć na dobru dzieci, młodego pokolenia, które ma prawo dorastać i dojrzewać w środowisku będącym przykładem pokoju, wolnym od przemocy i agresji.

• We wtorek (03.09) - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Nowenna i Msza święta ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy Klasztornej o godz. 16:40.
W ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18:00.

• W środę (04.09) - wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic Marii Stelli i 10 Towarzyszek Sióstr Nazaretanek z Nowogródka.

• W czwartek (05.09) - wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (06.09) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji I piątku Msza święta ku czci NSPJ w Kaplicy Klasztornej o 19:00.

• W sobotę (07.09) – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika. Z racji I soboty miesiąca Msza święta połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP w Bazylice o godz. 18:00.

• Dziękujemy za wieloletnią posługę w naszej Bazylice S. Faustynie i S. Matyldzie, które objęły inne funkcje w Zgromadzeniu oraz witamy nowe zakrystianki S. Andrzeję i S. Liwię.

• Informujemy, że od poniedziałku, 2 września od godz. 10:00 główne wejście do Kaplicy Klasztornej z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny będzie zamknięte ze względu na przebudowę schodów i montaż windy dla osób niepełnosprawnych. W czasie tych prac udostępnione będzie wejście pod wieżą, czyli od strony placu klasztornego i kaplicy Męki Pańskiej.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają rozbudowę naszego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym z Bazyliki. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Niech spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w Kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca umocni w naszych sercach łaskę Bożej mądrości, by rozpoczynający się nowy rok szkolny przyniósł błogosławione owoce.

• W przyszłą niedzielę odbędzie się XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.