TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 • Ostatnia niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów to okazja do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

 • Dziś przypada 114. rocznica urodzin św. Siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Helena Kowalska przyszła na świat we wsi Głogowiec, dwa dni później, 27 sierpnia 1905 r. została ochrzczona w kościele parafialnym w Świnicach Warckich.

 • W poniedziałek (26.08) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

 • We wtorek (27.08) - wspomnienie św. Moniki. Nowenna i Msza święta ku czci św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1640.

 • W środę (28.08) - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

 • W czwartek (29.08) - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.

 • W piątek (30.08) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700.

 • Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

 • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Siostry Faustyny. W dolnej części naszej Bazyliki można zobaczyć pięć kaplic: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Bolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Obok Bazyliki jest dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne. Idąc w stronę Domu Duszpasterskiego można się zapoznać z nabożeństwem Droga Miłosierdzia, które jest przedstawione na planszach.

 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają rozbudowę naszego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym z Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w różnych wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

 • Niech Maryja, nasza Matka i Królowa, która prowadzi swoje dzieci do źródeł Miłosierdzia, wyprasza nam potrzebne łaski, byśmy potrafili okazywać je bliźnim przez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę.