TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przeżywając dziś VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia składamy dziękczynienie Bogu w Trójcy Jedynemu za wielkie wydarzenia, które dokonały się na tym miejscu 17 lat temu - konsekrację naszej Bazyliki oraz zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu. Przy wyjściu wolontariusze rozdają pamiątkę tegorocznej pielgrzymki – pocztówkę składaną zawierającą słowa Jana Pawła II wygłoszone w 1979 r. na Błoniach krakowskich oraz akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu a także fotografie przedstawiające Bramę Miłosierdzia i obraz Jana Pawła II z naszej Bazyliki. W auli św. Jana Pawła II można obejrzeć ciekawe filmy religijne dla rodzin, natomiast przed Bazyliką znajdują się specjalne namioty, w których prezentowane są niektóre dzieła miłosierdzia, prowadzone przy Sanktuarium. W jednym z nich można nabyć Balsam Miłosierdzia. Zapraszamy także na koncert, który rozpocznie się w Bazylice dziś o godz. 16:30.

• We wtorek (20.08) - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Nabożeństwo ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy klasztornej o godz. 16:40.

• W środę (21.08) - wspomnienie św. Piusa X, papieża.

• W czwartek (22.08) - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (23.08) - Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy klasztornej przez TVP KRAKÓW o g. 17:00.

• W sobotę (24.08) - święto św. Bartłomieja, apostoła.

• W przyszłą niedzielę (25.08) z racji IV niedzieli miesiąca zapraszamy do Bazyliki na Mszę świętą o godz. 12:00, podczas której będzie obrzęd błogosławieństwa rodzin oraz małych dzieci.

• Księdzu Sławomirowi Suskiemu, który przez ostatni rok pełnił w naszej Bazylice posługę penitencjarza dziękujemy za pomoc i życzymy Bożego błogosławieństwa w wypełnianiu powierzonych zadań w diecezji bielsko-żywieckiej.

• Zachęcamy wszystkich Pielgrzymów do nawiedzenia Kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób Apostołki Miłosierdzia, św. Siostry Faustyny. W dolnej części naszej Bazyliki można zobaczyć pięć kaplic a także wystawę fotograficzną poświęconą Służebnicy Bożej s. Magdalenie Marii Epstein z klasztoru Sióstr Dominikanek w Krakowie. Obok Bazyliki jest dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne. Idąc w stronę Domu Duszpasterskiego można się zapoznać z nabożeństwem Droga Miłosierdzia, które jest przedstawione na planszach.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają rozbudowę naszego Sanktuarium. Niech dobry i miłosierny Bóg hojnie Wam błogosławi.

• Niech w tym radosnym dniu towarzyszą nam słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział na zakończenie homilii podczas konsekracji tej świątyni 17 sierpnia 2002 r.: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.