TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem. Wykorzystajmy czas wakacji na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

• Dziś przypada wspomnienie św. Klary, dziewicy.

• We wtorek (13.08) - święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. Nabożeństwo ku czci św. Siostry Faustyny w Kaplicy klasztornej o godz. 16:40.

• W środę (14.08) - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika.

• W czwartek (15.08) - uroczystość Wniebowzięcia NMP, święto obowiązkowe. Msze św. w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. pobłogosławimy zioła i kwiaty.

• W piątek (16.08) - wspomnienie św. Stefana. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza św. do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i ofiarodawców w Kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W sobotę (17.08) - święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej. W tym dniu przypada 17. rocznica konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Podczas Godziny Miłosierdzia oraz Mszy św. o 15:20 będziemy się modlić w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

• W przyszłą niedzielę (18.08) odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Msze św. w porządku niedzielnym. W specjalnych namiotach będą prezentowane dzieła miłosierdzia prowadzone przy naszym Sanktuarium, zaś w auli Jana Pawła II odbędzie się pokaz ciekawych filmów religijnych. O godz. 16:30 w Bazylice rozpocznie się koncert z okazji pierwszej rocznicy poświęcenia organów. Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na stronie internetowej oraz na plakatach. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wspólnym dziękczynieniu za konsekrację Bazyliki oraz zawierzenie całego świata Bożemu Miłosierdziu, którego dokonał św. Jan Paweł II w 2002 r.

• Zachęcamy wszystkich Pielgrzymów do nawiedzenia Kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób Apostołki Miłosierdzia, św. Siostry Faustyny. W dolnej części naszej Bazyliki można zobaczyć pięć kaplic a także wystawę fotograficzną poświęconą Służebnicy Bożej s. Magdalenie Marii Epstein z klasztoru Sióstr Dominikanek w Krakowie. Obok Bazyliki jest dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne. Idąc w stronę Domu Duszpasterskiego można się zapoznać z nabożeństwem Droga Miłosierdzia, które jest przedstawione na planszach.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają rozbudowę naszego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym z Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w różnych wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym. W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.

• Niech kolejne dni nowego tygodnia, przeżywane wraz z Maryją – Królową Wniebowziętą, która ukazuje nam cel ziemskiej pielgrzymki będą opromienione darem Bożego błogosławieństwa.