TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 • Rozpoczęliśmy sierpień - miesiąc dobrowolnego daru abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenie. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z modlitwą przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla dotkniętych przez problem alkoholowy.

 • Dziś przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, kapłana.

 • W poniedziałek (05.08) – rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Matki Bożej Większej, wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej. W tym dniu Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przeżywa swoje święto patronalne oddając cześć Matce Wcielonego Miłosierdzia. Otoczmy Siostry naszą wdzięczną modlitwą prosząc także o dar nowych powołań.

 • We wtorek (06.08) - święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy świętej odprawionej o godz. 700 na Wzgórzu Wawelskim wyruszy XXXIX Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę.

  Nabożeństwo ku czci św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1640.

  W ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o godz. 1800.
 • W czwartek (08.08) - wspomnienie św. Dominika, kapłana. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.

 • W piątek (09.08) - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 1800.

 • W sobotę (10.08) - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 w kaplicy klasztornej Msza święta w intencji małżeństw przeżywających trudności i zagrożonych rozpademoraz spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.

 • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób Apostołki Miłosierdzia, św. Siostry Faustyny. W dolnej części naszej Bazyliki można zobaczyć kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Bolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Warto również obejrzeć wystawę fotograficzną „Pan mnie prowadził” poświęconą Służebnicy Bożej s. Magdalenie Marii Epstein z klasztoru Sióstr Dominikanek w Krakowie. Obok Bazyliki jest dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.

 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii, Wodę z Łagiewnik – przy wyjściu głównym z Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w różnych wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

  W Domu Duszpasterskim znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie można się posilić na czas dalszego pielgrzymowania.
 • Nawiedzając dzisiaj kaplicę Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca polecajmy Jezusowi Miłosiernemu nasze osobiste intencje, a także sprawę trzeźwości w naszej Ojczyźnie.