TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

• W poniedziałek (29.07) – wspomnienie św. Marty.

• We wtorek (30.07) - nowenna i Msza święta ku czci św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 16:40.

• W środę (31.07) - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. Z okazji imienin otoczmy wdzięczną modlitwą Księdza Kanonika Ignacego Moskwę, który posługuje w naszej Bazylice prosząc dla niego o zdrowie i potrzebne łaski.

• W czwartek (01.08) - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy o 17:00.

• W piątek (02.08) przypada 3 rocznica śmierci Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego, wielkiego czciciela Bożego Miłosierdzia. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w kaplicy klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (03.08) z racji I soboty miesiąca Msza święta z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP w Bazylice o godz. 18:00.

• W apelu przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych czytamy: „Świadomi powagi sytuacji w naszej Ojczyźnie prosimy o podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu w sierpniu, w miesiącu wielkich patriotycznych rocznic i świąt maryjnych. Nasi przodkowie nie szczędzili sił i krwi, aby bronić ziemi ojczystej. My także pokażmy, że jesteśmy gotowi bronić wolności wyrzekając się tego, co zniewala tak wielu spośród nas (…) Niech Maryja, Królowa Polski, błogosławi naszym dobrym postanowieniom”.

• Dziękujemy wszystkim, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób Apostołki Miłosierdzia, św. Siostry Faustyny. W dolnej części naszej Bazyliki warto zobaczyć kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Bolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Warto również obejrzeć wystawę fotograficzną „Pan mnie prowadził” poświęconą Służebnicy Bożej s. Magdalenie Marii Epstein z klasztoru Sióstr Dominikanek w Krakowie. Obok Bazyliki jest dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia można nabyć w zakrystii. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w różnych wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Niech czas wakacji będzie dla nas okazją do podejmowania czynów miłosierdzia wobec naszych bliźnich.