TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

• W poniedziałek (22.07) – święto św. Marii Magdaleny

• We wtorek (23.07) - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Nowenna i Msza święta ku czci św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 16:40.

• W środę (24.07) - wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

• W czwartek (25.07) - święto św. Jakuba Apostoła; w tym dniu czcimy również św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Zapraszamy kierowców do Bazyliki na Mszę świętą o godz. 18:00. Po jej zakończeniu będzie błogosławieństwo pojazdów na parkingu obok pasażu. Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (26.07) - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W sobotę, 27 lipca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego oraz osób żyjących po przeszczepach do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Możliwość oddania krwi będzie od godz. 8:00. Msza święta dziękczynno-błagalna w intencji krwiodawców pod przewodnictwem Ks. Biskupa Janusza Mastalskiego w Bazylice o godz. 12:00. Hasłem Pielgrzymki są słowa: „Dar krwi darem Ducha Świętego”.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób Apostołki Miłosierdzia, św. Siostry Faustyny. W dolnej części naszej Bazyliki warto zobaczyć kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Bolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum /Obcowanie Świętych/ i św. Andrzeja Apostoła. Obok Bazyliki jest dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz składane ofiary wspierają nasze Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, natomiast Woda z Łagiewnik - przy wyjściu głównym z Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Niech czas wakacji oraz zasłużonego odpoczynku mobilizuje nas do postawy braterstwa i miłosierdzia wobec bliźnich.