TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Pójście za Chrystusem to przyjęcie krzyża na każdy dzień i naśladowanie Go na każdym etapie krzyżowej drogi, dlatego wdzięczną modlitwą otoczmy dziś Ks. Kard. Stanisława Dziwisza oraz Ks. Bpa Jana Zająca w 56 rocznicę ich święceń kapłańskich.

• Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 19:00, zaś w niedziele i święta o godz. 18:30.

• W poniedziałek (24.VI.) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin Honorowego Kustosza naszego Sanktuarium – Ks. Bpa Jana Zająca, dlatego polecamy go szczególnej pamięci w modlitwie, zwłaszcza podczas Mszy świętej godz. 15:20, sprawowanej w Jego intencji, by mógł nadal owocnie służyć naszej diecezji oraz Pielgrzymom z całego świata.

• W środę (26. VI.) wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana.

• W czwartek (27.VI.) wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy oraz św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa i dra Kościoła. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

W piątek (28.VI.) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00. Suma odpustowa ku czci NSPJ w kościele parafialnym o godz. 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę (29.VI.) przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Podczas Mszy świętej w Bazylice o godz. 15:20 podziękujemy Panu Bogu za wieloletnią posługę w tym Sanktuarium Ks. Prałata Franciszka Ślusarczyka, który został mianowany proboszczem parafii p.w. NMP Matki Kościoła.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i współczesnego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• W przedsionku Bazyliki jest do zabrania najnowszy numer czasopisma ChiT przypominający najważniejsze wydarzenia I Pielgrzymki Jana Pawła II do naszej Ojczyzny sprzed 40 lat. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Sklepiku Anielskim, obok Domu Duszpasterskiego.

• Na zakończenie Mszy świętej odśpiewamy suplikację: „Święty Boże, Święty mocny…” jako akt wynagrodzenia za świętokradztwa i profanacje.