TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Jezusowe wezwanie do miłości wzajemnej jest zadaniem, do którego musimy ciągle dorastać. Dziś po Mszy św. o godz. 15:20 odbędzie się w Bazylice kolejny Koncert organowy. Szczegóły koncertu umieszczone są w Internecie i na plakatach.

• Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 19:00, zaś w niedziele i święta o godz. 18:30.

• W środę (22. V.) wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy. Modlitewne czuwanie w intencji trwałych owoców ŚDM „Łagiewnicka’22” w kaplicy klasztornej od godz. 19:00.

• W czwartek (23. V.) Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (24. V.) wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W sobotę (25. V.) o godz. 7:00 wyruszy z Bazyliki Bożego Miłosierdzia Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły zapisów oraz jej przebiegu umieszczone są na plakatach. W tym dniu diakoni naszego Seminarium Duchownego otrzymają święcenia kapłańskie, dlatego otoczmy ich serdeczną modlitwą, prosząc także o dar nowych powołań.

• W przyszłą niedzielę (26. V.) z racji czwartej niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 12:00, podczas której będzie obrzęd błogosławienia rodzin oraz dzieci. Będzie to także okazja, by wspólnie podziękować Panu Bogu za dar złotego jubileuszu kapłaństwa ks. Stanisława Tylki, oraz ks. Aleksandra Wójtowicza i ks. Bogdana Zbroi w 25 rocznicę przyjęcia święceń prezbiteratu.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy „Sklepiku Anielskim”. W Domu Duszpasterskim jest czynna kawiarnia oraz restauracja, w których można pokrzepić swe siły na trud dalszego pielgrzymowania.

• Niech Maryja wyprasza nam potrzebne łaski, byśmy dorastali do wzajemnej miłości przez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę.