TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przeżywając niedzielę „Dobrego Pasterza” dziękujemy Bogu za skarb wiary i prosimy o nowe, dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, aby orędzie Dobrej Nowiny mogło docierać do wszystkich zakątków świata. Dziś po Mszy św. o godz. 15:20 odbędzie się w Bazylice Koncert organowy. Szczegóły koncertu umieszczone są w Internecie i na plakatach.

• Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 19:00, zaś w niedziele i święta o godz. 18:30.

• W poniedziałek (13. V.) o godzinie 18:00 w auli św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie z ks. Federikiem Tartaglią, autorem książki pt. „Czas przeczytać Biblię i powiem ci, jak to zrobić”. Spotkanie organizuje Wydawnictwo św. Stanisława BM. Istnieje możliwość zakupu książki z autografem autora.

• We wtorek (14. V.) święto św. Macieja, apostoła. W tym dniu przypada 25. rocznica święceń kapłańskich ks. Aleksandra Wójtowicza oraz ks. Bogdana Zbroi, dlatego otoczmy ich naszą wdzięczną modlitwą.

• W środę (15. V.) wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.

• W czwartek (16. V.) święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (17. V.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W sobotę (18. V.) wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana. Już po raz dziesiąty przybędzie w tym dniu do naszego Sanktuarium Pielgrzymka obrządku grekokatolickiego ze Słowacji, dlatego Msze św. w języku polskim od rana do godz. 15:00 będą odprawiane w dolnej części Bazyliki - w kaplicy św. Faustyny. Z racji trzeciej soboty miesiąca pamiętajmy o misjonarzach na całym świecie, prosząc także o dar nowych powołań.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy „Sklepiku Anielskim”. W Domu Duszpasterskim jest czynna kawiarnia oraz restauracja, w których można pokrzepić swe siły na trud dalszego pielgrzymowania. Niech Jezus Dobry Pasterz prowadzi nas drogą prawdy i wzajemnej miłości.