TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Rozpoczynając Tydzień Biblijny dziękujemy Bogu za światło oraz mądrość zawarte na kartach Ewangelii. Księga Pisma Świętego to nie tylko historia zbawienia, ale słowo prawdy i miłości skierowane do każdego z nas.

• Wyrażamy wdzięczność i podziękowanie dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i godny przebieg Święta Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy kapłanom, spowiednikom, Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, klerykom, służbom porządkowym, chórom oraz wolontariuszom, którzy umieli w twarzach przybywających Pielgrzymów rozpoznać twarz Jezusa, służąc Mu na miarę swoich możliwości. Niech On będzie ich nagrodą oraz źródłem duchowej radości.

• Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 19:00, zaś w niedziele i święta o godz. 18:30.

• W poniedziałek (6. V.) święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

• We wtorek (7. V.) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 17:30, zaś Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18:00.

• W środę (8. V.) uroczystość św. Stanisława BM, który jest głównym Patronem Polski oraz naszej Archidiecezji. Jest to zarazem dzień imienin Księdza Kardynała Stanisława, a także Ks. Stanisława Bąka i Ks. Stanisława Tylki, dlatego ich posługę polecajmy opiece Jezusa Miłosiernego, prosząc o potrzebne łaski.

• W czwartek (9. V.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (10. V.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (11. V.) przybędzie do Łagiewnik pielgrzymka prawników oraz Pielgrzymka Rycerstwa Niepokalanej, z Mszą świętą w Bazylice o godz. 12. Z racji II soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty SYCHAR dla trudnych małżeństw, zagrożonych rozpadem.

• Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji, byśmy dzięki Bożej mocy stawali się dla innych żywą Ewangelią.