• Rozpoczynający się tydzień jest bardzo bogaty w wydarzenia oraz rocznice ważne dla naszego Sanktuarium i dla losów współczesnego świata.
  • W poniedziałek (13.VIII.) święto NMP Kalwaryjskiej.
  • We wtorek (14. VIII.) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, który jest czczony jako patron Służby Liturgicznej.
  • W ramach „Cracovia Sacra” odbędzie się w kaplicy klasztornej we wtorek o godz. 1900 koncert zatytułowany „Moja Miłość”, w wykonaniu Zespołu Muzyki Sakralnej „Lumen” z Poznania. W dniach 14 i 15 sierpnia będzie też możliwość zobaczenia różnych pamiątek związanych z postacią św. Siostry Faustyny. Jak zawsze, będzie można pomodlić się w kaplicy Wieczystej Adoracji. Przez całą noc ze środy na czwartek otwarta będzie Bazylika Bożego Miłosierdzia, tak część górna, jak i dolna z kaplicami. Dostępny będzie system „elektronicznego przewodnika” (wypożyczalnia słuchawek). W Bazylice „noc czuwania” ubogacą materiały filmowe oraz prezentacje wizualne. Czynna będzie również wieża widokowa. Rozpoczęcie „Cracovia Sacra” we wtorek o godz. 1530 koncertem „Assumpta Maria” przy ołtarzu polowym przed klasztorem. Szczegóły w Internecie i na plakatach.
  • W środę (15.VIII.) przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej.
  • W czwartek (16.VIII.) wspomnienie św. Stefana, króla węgierskiego, którego relikwie znajdują się w dolnej kaplicy  Communio Sanctorum.  Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (17.VIII.) święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej. W tym dniu przypada 10 rocznica konsekracji naszej Bazyliki i zawierzenia całego świata Bożemu Miłosierdziu. Msze święte w Bazylice będą sprawowane o godz.: 9, 10, 11, 1215, 1330, 1520, 17 (transmitowana dla chorych przez TV Kraków) i 18. Uroczystej Eucharystii o godz. 1100 będzie przewodniczył Ks. Kardynał Franciszek Macharski. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w kaplicy klasztornej o godz. 1700. O godz. 1900 w auli Jana Pawła II będzie prezentacja albumu: Łagiewniki. Szansa dla świata.
  • Z okazji Jubileuszu na terenie Sanktuarium przez cały weekend odbywać się będą koncerty ewangelizacyjne, wystawy, gry terenowe i ciekawe konkursy dla dzieci, a także festyn Caritas pod hasłem „Mam wyobraźnię miłosierdzia”. W niedzielę o godz. 1700, po uroczystej Godzinie Miłosierdzia oraz Mszy świętej w Bazylice, odbędzie się koncert: Miłosierdzie Boże w muzyce. Szczegółowy program obchodów jubileuszu znajduje się na afiszach oraz na stronie internetowej www.milosierdzie.pl. Serdecznie zapraszamy!