TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W dzisiejszą uroczystość możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i świata. Zapewnił nas o tym sam Jezus, mówiąc do św. Faustyny: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego. Liturgia Mszy świętych według ustalonego porządku.

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego celem jest nie tylko konkretna pomoc, ale i kształtowanie „wyobraźni miłosierdzia”; troska o to, aby serca ludzi wierzących były zdolne do miłości wzajemnej.

• W poniedziałek (29. IV.) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu rozpoczyna się na Wawelu nowenna przed uroczystością św. Stanisława BM.

• We wtorek (30. IV.) liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Przypada również 19. rocznica kanonizacji Siostry Faustyny, której dokonał św. Jan Paweł II na Placu św. Piotra w Rzymie.

Nabożeństwa majowe ku czci NMP będą odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 19:00, zaś w I piątek oraz niedziele i święta o godz. 18:30.

• W środę (1. V.) wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

• W czwartek (2. V.) wspomnienie św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła. Jest to także dzień imienin Ks. Kan. Zygmunta Kosowskiego – Prezesa Fundacji Sanktuarium BM, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.

W piątek (3.V.) uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte jak w każdą niedzielę. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Po południu przybędzie do Sanktuarium VII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00, a z racji I piątku Msza święta ku czci NSPJ o godz. 19:00.

• W sobotę (4. V.) wspomnienie św. Floriana, męczennika, który jest patronem hutników i strażaków oraz miasta Krakowa. W tym dniu przybędzie do naszego Sanktuarium Narodowa Pielgrzymka ze Słowacji, organizowana przez Radio Lumen. Msze święte w języku polskim aż do godz. 15:20 będą odprawiane w dolnej części Bazyliki. Z racji I soboty miesiąca Msza święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 18:00.

• Niech rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia ożywi naszą wiarę, by owocowała dobrym słowem, modlitwą i konkretnymi czynami miłosierdzia.