TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Chrystus Zmartwychwstały jest dla całej ludzkości gwarantem zwycięstwa nad grzechem, śmiercią i szatanem oraz źródłem radości i nadziei. Kolejne Msze święte w Bazylice tak jak w każdą niedzielę, a w kaplicy klasztornej o godz. 9:00 i 19:00. Uroczyste Nieszpory chrzcielne w Bazylice, które kończą Święte Triduum Paschalne, o godz. 17:00.

• Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę.

• W środę (24. IV.) wspomnienie św. Jerzego, męczennika. Wdzięczną modlitwą otoczmy ks. kan. Jerzego Leśkę z okazji imienin, prosząc dla niego o potrzebne łaski. W szóstym dniu Nowenny szczególnie modlimy się za dzieci, dlatego po raz kolejny przybędzie Pielgrzymka Przedszkolaków.

• W czwartek (25. IV.) święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego Metropolity – abpa Marka Jędraszewskiego, dlatego jego pasterską posługę polecajmy szczególnej opiece Jezusa Miłosiernego, wypraszając potrzebne łaski także dla ks. Marka Woźniaka. Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (26. IV.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W sobotę (27.IV.) przypada 5 rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Wdzięczną modlitwą otoczmy Ks. Kard. Stanisława Dziwisza w rocznicę jego urodzin. Tradycyjne nocne czuwanie pielgrzymów przed Niedzielą Miłosierdzia rozpocznie się w Bazylice o godz. 21:00 nabożeństwem „Droga Miłosierdzia”, które będzie transmitowane przez TVP3 w programie ogólnopolskim oraz TVP Polonia. O północy Msza święta i dalsze czuwanie do godz. 6 rano. Wszystkie nabożeństwa z Bazyliki podczas święta będą transmitowane również przez internetowe Radio oraz Telewizję Miłosierdzie.

• Msze Święte w Niedzielę Miłosierdzia będą odprawiane w następującym porządku: w Bazylice o godz.: 6:00, 8:00 12:30 oraz 18:00; przy ołtarzu polowym (obok Bazyliki) o godz.: 10:00 i 16:00; zaś w kaplicy klasztornej o godz. 19:00. Godzina Miłosierdzia prowadzona z Bazyliki o godz. 15:00. Szczegółowy program umieszczony jest na plakatach oraz w Internecie.

• Na Niedzielę Miłosierdzia przybywają do krakowskich Łagiewnik liczni pielgrzymi z Polski i całego świata, dlatego mieszkańców Krakowa oraz najbliższych sąsiadów, przepraszamy za utrudnienia i serdecznie prosimy o wyrozumiałość oraz chrześcijańską postawę miłosierdzia.

• Niech spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym napełnia Wasze serca darem Bożego pokoju, braterskiej miłości oraz chrześcijańskiej nadziei!