TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Niedziela Palmowa jest przeżywana w Kościele jako Światowy Dzień Młodzieży. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale, które odprawiamy w naszej Bazylice po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15:00. Po Gorzkich Żalach jest sprawowana Msza święta.

• Tradycyjna Droga krzyżowa od kościoła parafialnego NSPJ do Sanktuarium rozpocznie się dziś o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

• Możliwość Spowiedzi świętej w Bazylice podczas Triduum Sacrum do godz. 17:45, a więc do rozpoczęcia obrzędów Wielkiego Tygodnia.

• W Wielki Czwartek (18. IV.) będziemy dziękować Miłosiernemu Bogu za dar kapłaństwa oraz Eucharystii. Msza Krzyżma Świętego pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Abpa Marka Jędraszewskiego odbędzie się dla całej Archidiecezji w tutejszym Sanktuarium o godz. 10:00. Do koncelebry zaproszeni są kapłani, z którymi przybywa młodzież oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Msza święta Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Zająca rozpocznie się w Bazylice o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii procesja do Ciemnicy w kaplicy klasztornej. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie trwać przez całą noc.

• W Wielki Piątek (19. IV.) jako jedyny dzień roku nie ma Mszy świętej, ponieważ najdoskonalszą ofiarę z samego siebie złożył na Golgocie Jezus Chrystus. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Tajemnicę odkupienia będziemy przeżywać rano podczas Jutrzni śpiewanej o godz. 6:30; zaś w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15:00 w Bazylice rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Po Godzinie Miłosierdzia będzie uroczyste nabożeństwo Drogi krzyżowej. Na wielkopiątkową Liturgię Męki Pańskiej zapraszamy do Bazyliki na godz. 18:00. Stąd po zakończeniu liturgii wyruszy procesja eucharystyczna do Grobu Pańskiego (w kaplicy Męki Pańskiej). Tam będziemy trwać przy Panu Jezusie na całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale o godz. 21:00.

• W Wielką Sobotę (20. IV.) całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jutrznia śpiewana o godz. 6:30. Święcenie pokarmów przed kaplicą Męki Pańskiej oraz przy „Dzwonach Miłosierdzia” od godz. 9 do 16 (co pół godziny). O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia w Bazylice, a po niej nabożeństwo Zstąpienia Jezusa do otchłani. Na Wigilię Paschalną zapraszamy do Bazyliki na godz. 20:00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, ponieważ w czasie liturgii będzie odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego.

• Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 7:00 rano. Procesję od Grobu Pańskiego do Bazyliki poprowadzi Ks. Biskup Jan Zając i odprawi uroczystą Mszę świętą. Kolejne Msze święte w Bazylice jak w każdą niedzielę, zaś w kaplicy klasztornej o godz. 9:00 i 19:00. Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, będą odprawione w Bazylice o godz. 17:00. Niech te święte dni Wielkiego Tygodnia odnowią naszą więź z Bogiem, wzmocnią nadzieję oraz rozpalą serca pragnieniem bycia świadkami i apostołami Bożego Miłosierdzia.