TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

(…) zwykle czyta się Biblię w sposób nazbyt uduchowiony: a przecież to jest księga ludzka, opowiada o naszych prawdziwych problemach, nie tylko religijnych.

Wydawnictwo św. Stanisława BM serdecznie zaprasza na spotkanie z autorem książki: Czas przeczytać Biblię (i powiem ci, jak to zrobić!) Federico Tartaglia.

Otwórzmy tę książkę, zaufajmy jej, wróćmy do tekstu, do słów, do historii, do opowieści; zacznijmy od nowa, nie przestając myśleć, obserwować człowieka i szukać Boga.

Autor twierdzi, że ta książka ma tylko jeden cel: przynaglić nas do czytania Biblii. Federico Tartaglia uważa, że z różnych powodów niewiele osób czyta Pismo Święte. Jedni twierdzą, że to zbyt nudna i skomplikowana księga, inni – że nie jest użyteczna. Aby zachęcić do czytania tej wspaniałej Księgi, Tartaglia napisał książkę – „samouczek biblijny”. Według Autora, aby nauczyć się czytać Biblię wystarczy postępować zgodnie z 14 wskazówkami, jakie zawarł w swojej książce. Wśród nich są i takie:

Biblii się nie czyta, Biblii się słucha. Przede wszystkim trzeba zaufać tekstowi, tym, którzy go napisali i Duchowi, który go przenika. Nie chodzi o starą księgę, ale o żywy tekst, który przemawia.
Nie czyta się Biblii, by szukać przekazu moralnego. Nie mamy do czynienia z książką, która chce nam przekazać zasady moralne, do tego wystarczy dziesięć przykazań. Centrum tej księgi stanowi człowiek, który szuka Boga. Każda strona to próba zrozumienia i odsłonięcia tajemnicy człowieka w starciu z tajemnicą Boga. I jego konsekwencji.

Chcesz się dowiedzieć więcej?

Przyjdź na spotkanie z Autorem, zapraszamy serdecznie:

13.05.2019
Aula św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach godz. 18:00

14.05.2019
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Kraków ul. Bernardyńska 3, Aula (I piętro), godz. 15:00

14.05.2019
Księgarnia św. Stanisława BM, Kraków ul. Wiślna 12A, godz. 17:00

15.05.2019
Kościół Świętego Krzyża, Kraków ul. św. Krzyża 23, godz. 20:00

Więcej na stronie www.czasprzeczytacbiblie.pl