TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Zakryte oblicze Pana Jezusa na krzyżu jest dla nas wezwaniem, byśmy przez modlitwę oraz pokutę przygotowali dla Boga godne mieszkanie w naszych sercach.

• Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15:00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.

• W czwartek (11. IV.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (12. IV.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 16:00 Droga krzyżowa. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 18:00. W dniach od 30 kwietnia do 3 maja odbędą się II Rekolekcje dla Rodziców w żałobie po śmierci dziecka. Szczegóły rekolekcji w Internecie.

• W sobotę (13. IV.) podczas Mszy świętej w Bazylice o godz. 10:30 zostanie pobłogosławiona kolejna grupa mężczyzn do posługi nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. Obrońców życia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 i Mszę świętą w intencji obrony ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17:00 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty SYCHAR dla małżeństw zagrożonych rozpadem.

• W przyszłą niedzielę (14. IV.) rozpoczyna się Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej, zaś uroczysta procesja z palmami wyruszy sprzed kaplicy klasztornej o godz. 10:15. Stamtąd przejdziemy procesyjnie do Bazyliki, aby uczestniczyć w Ofierze Mszy św., której będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Zając.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy „Sklepiku Anielskim”. W Domu Duszpasterskim jest czynna kawiarnia i restauracja, w których można pokrzepić swe siły na trud dalszego pielgrzymowania.

• Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji, by polecić Bogu wszystkie radości oraz troski naszych rodzin, Kościoła i całego świata.