TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przeżywając XV Narodowy Dzień Życia chcemy Bogu dziękować za Jego miłość i zaufanie, jakim nas obdarza. Wdzięczną modlitwą otoczmy wszystkie rodziny, by były wspólnotami życia i miłości. Dziś o godz. 19:00 odbędzie się w auli Jana Pawła II ciekawy Koncert w wykonaniu orkiestry symfonicznej naszego Sanktuarium. Szczegóły podane są na plakatach.

• Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15:00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.

• W poniedziałek (25. III.) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tajemnica Wcielenia Bożego Syna jest przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Przypominamy, że w tutejszym Sanktuarium w drugie soboty miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 15:20 w Bazylice jest możliwość podjęcia Duchowej adopcji, a w każdą środę o godz. 18:00 jest odprawiana Msza święta w ramach Światowej Krucjaty Modlitwy w intencji obrony życia.

• We wtorek (26. III.) przypada wspomnienie Dobrego Łotra a zarazem Dzień Modlitw za Więźniów.

• W czwartek (28. III.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (29. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 16:00 Droga krzyżowa. Msza św. dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym. W Domu Duszpasterskim jest czynna kawiarnia i restauracja, w których można pokrzepić swe siły na trud dalszego pielgrzymowania.

• Niech kolejne dni Wielkiego Postu pomogą nam w skutecznej przemianie serc, której owocem jest postawa prawdy, przebaczenia i wzajemnej miłości.